Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Diskuse ke článku: Projektování slaboproudu III. – požární bezpečnost a ochrana před bleskem

Autor článku: Ing. Tomáš Mikula
Plné znění článku: Projektování slaboproudu III. – požární bezpečnost a ochrana před bleskem
Anotace článku: Obecně převládá stav, že toho, kdo nasazuje rozvody nebo zařízení, které nejsou požárně bezpečnostními, se právní předpisy o požární ochraně staveb netýkají. A to je velký omyl. Požární ochrana staveb se týká totiž obecně každého, kdo přijde se stavbou jakkoli do styku. Stejně tak bývá opomíjena ochrana před bleskem.

přidat ke článku nový příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Příspěvky
Předmět: Širokopásmový přenos dat externího poskytovatele Internetu
Autor: František Klíma
Datum: 15.04.2019 10:22 odpovědět upozornit redakci

uživatel: 130161
reakce na ...
Řeším příčinu rušení příjmu TV, které nastalo v březnu 2019, evidentně po montáži přípojky k internetu na dům za naší zahradou. Anténu "Lite Beam AC instalovala firma Starnet tak, že signál wifi prochází přes půdu mého domu (pravděpodobně 5 GHz o energii 1W). Na moji stížnost zaslanou na ČTU Brno (s komletní specifikací mých výhrad) jsem obdržel formální sdělení č.j. ČTÚ-12531/2019-637/IV.vyř.-SiA, ze dne 11.4.2019, kterým se ČTÚ od problému zcela distancovalo.
Stanovisko ČTÚ přikládám. Podobnou odpověď jsem dostal také ze Státního zdravotního ústavu s odvoláním na NV č. 291/2015 Sb. o ochraně zdraví před neionizujícím zářením. Popřečtení článku "Projektování slaboproudu III. od Ing. T. Mikuly z 19.3.2018 bych byl rád, kdyby tento jev mohl posoudit a doplnit.

přidat ke článku nový příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat. 
 
Reklama