Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Diskuse ke článku: Přelomový rozsudek Nejvyššího správního soudu. Instalace elektroměru v roce 2010 nebyla podmínkou ke vzniku nároku na podporu

Autor článku: Mrg. Mikuláš Vargic, Doucha Šikola advokáti s.r.o.
Plné znění článku: Přelomový rozsudek Nejvyššího správního soudu. Instalace elektroměru v roce 2010 nebyla podmínkou ke vzniku nároku na podporu
Anotace článku: Nejvyšší správní soud zrušil rozsudek Městského soudu Praha ve věci DETOA, sp.zn. 5 A 118/2014, včetně jemu předcházejícího rozhodnutí Státní energetické inspekce o udělení pokuty.

přidat ke článku nový příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Příspěvky
Předmět: jinak to ani dopdnout nemohlo
Autor: Tomáš tom
Datum: 31.03.2018 09:19 odpovědět upozornit redakci

uživatel: 103641
reakce na ...
Zbytečná soudní fraška a šikana vybraných výrobců elektřiny ze strany státu a plýtvání penězi daňových poplatníků. Navíc mne udivuje že to muselo dojít až k NSS a že soudy nižší instance rozhodly takto nespravedlivě, to svědčí o zkaženosti justice v tomto blbákově když z každou takovou "hloupostí" musíte skoro až do Štrasburku.
Byl by to od státu jen další velký podvod. Hodit na někoho povinnosti a sankce za podnikání (nutnost vlastnit licenci) a přitom mu nedovolit podnikat a ještě navíc si evidovat tuto jeho podnikatelskou činnost a vykazovat ji jako splnění závazku i vůči EU. Takže by to byl podvod i na EU.
Navíc v roce 2010 byly podporovány i ostrovní systémy a těm distributoři žádné elektroměry nemontovali, takže platili pro všechny stejné podmínky a rozhodující datum bylo získání licence a tedy úředního zahájení podnikání ve výrobě elektřiny. To že elektrárna neměla například palivo a zahájila fyzickou výrobu o několik dnů později není podstatné. Licence se nepřerušuje ani při odstávkách jaderných elektráren.

Na licenci je jasně uvedeno datum zahájení licencované činnosti a víc se není s těmi prolhanými a "nezávislými" šmejdy ze SEI ani ERÚ o čem bavit. Jak jednou vydají úřední rozhodnutí (licenci) tak to nemohou chtít vzít zase zpět a vymýšlet si dodatečné podmínky.

přidat ke článku nový příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat.