Diskuse ke článku: Ceny proudu v Evropě

Autor článku: Ing. Jan Schindler, redakce
Plné znění článku: Ceny proudu v Evropě
Anotace článku: Zdá se vám, že platíte ze elektřinu příliš. Podívejme se na to, kolik se platí v zemích napříč Evropou.

přidat ke článku nový příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Chronologický seznam příspěvků
Ceny elektřinyJiří Effeneberger09.05.2018 16:59
Re: Poměr cenyJozef Homola22.04.2018 07:30
Poměr cenyVladimír Křen22.04.2018 06:05

Příspěvky
Předmět: Ceny elektřiny
Autor: Jiří Effeneberger
Datum: 09.05.2018 16:59 odpovědět upozornit redakci

uživatel: 127627
reakce na ...
Při těchto porovnáních si vždycky říkám, že jsme na tom ve výsledku ještě dobře. V průběhu času se to ještě několikrát změní, protože jak se ovlivňuje počasí, tak se nám bude měnit i topná sezóna a spoustu dalších faktorů. Elektřinou také topím, takže vím co je to za děs ale jak jsem si to dal k levnější BE, tak se to celkem stabilizovalo na dobrou hranici, že si říkám, že ta ceny už mě za elektřinu snad už nedokáže ani překvapit. Každopádně jsem rád, že nebydlím v Dánsku, je tam krásně, ale žít na trvalo bych tam nechtěl..

Předmět: Poměr ceny
Autor: Vladimír Křen
Datum: 22.04.2018 06:05 odpovědět upozornit redakci

uživatel: 100035
reakce na ...
Každá země má jiný cenový koš a zeměpisné pásmo. Sice se v Bulharsku topí el. energií ale je tam podstatně kratší topná sezona.

Předmět: Re: Poměr ceny
Autor: Jozef Homola
Datum: 22.04.2018 07:30 odpovědět upozornit redakci

uživatel: 100172
reakce na ...
Další vliv má různá ekonomická sazba pro vytápění v jednotlivých krajinách. Ta je někde více omezující a tak se vlastně dá topit jen za "drahé" peníze. Uvedu třeba Velkou Británii, tak sazba ECONOMY SEVEN a ECONOMY 10. Ta první umožní v nočních hodinách odebírat levnější elektřinu v kuse po dobu 7 hodin z celého dne (24 h) a nebo ta druhá celkově 10 hodin během dne rozdělena do 3 úseků. S tím se dá dobře připravit voda v zásobníku ale k topení nebo pohodnu tepelných čerpadel to moc vhodné není.

přidat ke článku nový příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat. 
 

Aktuální články na ESTAV.czJak v létě zalévat zahradu? Zavlažujte zahrádku kvalitní vodou z čistírny STMHModerní bydlení v panelovém bytě: Plánování a průběh přestavby (1. díl)Jak poznat poškozené stavební dříví, jak se projevuje dřevokazný hmyz a houbyO fotovoltaiku je v ČR zájem, bariérou jsou vstupní náklady