Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Diskuse ke článku: Ceny proudu v Evropě

Autor článku: Ing. Jan Schindler, redakce
Plné znění článku: Ceny proudu v Evropě
Anotace článku: Zdá se vám, že platíte ze elektřinu příliš. Podívejme se na to, kolik se platí v zemích napříč Evropou.

přidat ke článku nový příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Chronologický seznam příspěvků
Evropské cenyMichal Pavlát27.07.2018 12:38
Tento dům spotřeboval 1500 kWh elektřiny topení a TUVSykora Pavel07.06.2018 07:57
Ceny elektřinyJiří Effeneberger09.05.2018 16:59
Re: Poměr cenyJozef Homola22.04.2018 07:30
Poměr cenyVladimír Křen22.04.2018 06:05

Autor: Michal Pavlát
Datum: 27.07.2018 12:38 odpovědět upozornit redakci

uživatel: 127951
reakce na ...
souhlasím s názorem pana křena, mně ty ceny vždycky přijdou tak nějak úměrné k dané oblasti, ale samozřejmě nejsem odborník, takže se mi to může jen zdát a můžu být úplně vedle, v každé zemi by se vždycky dalo platit a topit více i méně a pak taky záleží na člověku jak to prokombinovává, u nás doma se kombinuje topení elektřinou, kterou máme levnější přes comfort en. a pak dřevem z lesního výřezu v krbu a když je úplně nejhůř, tak jde zprovoznit i starý kotel na dřevo, ale tomu se již pár let snažím vyhýbat aby nám to doma nenadělalo paseku

Předmět: Tento dům spotřeboval 1500 kWh elektřiny topení a TUV
Autor: Sykora Pavel
Datum: 07.06.2018 07:57 odpovědět upozornit redakci

uživatel: 126468
reakce na ...
od 12.9. 2017 do poloviny dubna 2018. To je 3 300 Kč. A vodu má zdarma. Je spíše přetápěn, 23,5°C. Žádné dřevo, žádná práce, žádná fotovoltaika ani teplovodní kolektory.

Nějaká cena elektřiny ho asi moc netrápí.

Předmět: Ceny elektřiny
Autor: Jiří Effeneberger
Datum: 09.05.2018 16:59 odpovědět upozornit redakci

uživatel: 127627
reakce na ...
Při těchto porovnáních si vždycky říkám, že jsme na tom ve výsledku ještě dobře. V průběhu času se to ještě několikrát změní, protože jak se ovlivňuje počasí, tak se nám bude měnit i topná sezóna a spoustu dalších faktorů. Elektřinou také topím, takže vím co je to za děs ale jak jsem si to dal k levnější BE, tak se to celkem stabilizovalo na dobrou hranici, že si říkám, že ta ceny už mě za elektřinu snad už nedokáže ani překvapit. Každopádně jsem rád, že nebydlím v Dánsku, je tam krásně, ale žít na trvalo bych tam nechtěl..

Předmět: Poměr ceny
Autor: Vladimír Křen
Datum: 22.04.2018 06:05 odpovědět upozornit redakci

uživatel: 100035
reakce na ...
Každá země má jiný cenový koš a zeměpisné pásmo. Sice se v Bulharsku topí el. energií ale je tam podstatně kratší topná sezona.

Předmět: Re: Poměr ceny
Autor: Jozef Homola
Datum: 22.04.2018 07:30 odpovědět upozornit redakci

uživatel: 100172
reakce na ...
Další vliv má různá ekonomická sazba pro vytápění v jednotlivých krajinách. Ta je někde více omezující a tak se vlastně dá topit jen za "drahé" peníze. Uvedu třeba Velkou Británii, tak sazba ECONOMY SEVEN a ECONOMY 10. Ta první umožní v nočních hodinách odebírat levnější elektřinu v kuse po dobu 7 hodin z celého dne (24 h) a nebo ta druhá celkově 10 hodin během dne rozdělena do 3 úseků. S tím se dá dobře připravit voda v zásobníku ale k topení nebo pohodnu tepelných čerpadel to moc vhodné není.

přidat ke článku nový příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat.

14.11.2018 konference TZB-info o bytových domech

Připravujete rekonstrukci bytového domu, děláte PENB nebo audit? Jak na úspory za energie a zhodnocení domu? Unikátní publikace pro účastníky. Těšíme se na vás v Praze.

Program a přihláška