Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Diskuse ke článku: Elektrické autobusy začínají dělat vrásky ropnému průmyslu

Autor článku: Jeremy Hodges, Bloomberg, překlad: Mgr. Jiří Zilvar, redakce
Plné znění článku: Elektrické autobusy začínají dělat vrásky ropnému průmyslu
Anotace článku: Každý den v letošním roce bude potřeba o 279 000 barelů ropy méně. Důvod? Čína rozšiřuje svou flotilu elektrických autobusů v rozsahu celé londýnské MHD každých pět týdnů.

přidat ke článku nový příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Chronologický seznam příspěvků
u elektrických autobusů je to rozumné. Dalis Dobrota27.12.2018 09:41
elektrifikace dopravyJosef Zapletal11.05.2018 23:40

Příspěvky
Předmět: u elektrických autobusů je to rozumné.
Autor: Dalis Dobrota
Datum: 27.12.2018 09:41 odpovědět upozornit redakci

uživatel: 106503
reakce na ...
autobusy jezdí celý den, proud spotřebovávají rovnoměrně, nebo spíš přes noc, takže to je výhodné. Ve vozovnách mají postarané o údržbu, tak proč né. U osobních aut nebo u dálkových náklaďáku bude potřeba počkat na zlevnění baterií nebo možná jiný druh paliva, třeba etanol, metanol.

Předmět: elektrifikace dopravy
Autor: Josef Zapletal
Datum: 11.05.2018 23:40 odpovědět upozornit redakci

uživatel: 105248
reakce na ...
Je jistě zajímavá věc, jenže v současné době ovlivňuje trh s ropou minimálně. Spotřeba ropy stoupá od roku 2015 dvojnásobným tempem než bylo dříve obvyklé. Pokud se cena ropy udrží na 70 USD je velmi nepravděpodobné že by poptávka po ropě přestala stoupat naopak relativně levná ropa podpořila ekonomiku mnoha zemí včetně naší země kdy my jako výrobci automobilů a autodílů na levné ropě ohromně profitujeme. Růst prosperity vede k růstu spotřeby ropy, který zvolní teprve až ropa opět zdraží v každém případě význam el. mobility na celosvětovou spotřebu ropy se do roku 2020 prakticky neprojeví. Situace se bude měnit až 2 polovině 20 tých let a teprve okolo roku 2030 budou el. mobily patrně tak významné, že se růst spotřeby ropy zastaví.

přidat ke článku nový příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat. 
 
Reklama