Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Diskuse ke článku: Porovnání produktů na výkup přebytku z fotovoltaické elektrárny pro domácnosti

Autor článku: Ing. Jan Schindler, redakce
Plné znění článku: Porovnání produktů na výkup přebytku z fotovoltaické elektrárny pro domácnosti
Anotace článku: Instalací fotovoltaické elektrárny na střechu rodinného domu určitě zákazník ušetří. Protože však ještě nenastala doba, kdy se domácnost pořízením elektrárny stane nezávislou na síti, je třeba pečlivě volit partnera pro instalaci, nákup a výkup elektřiny.

přidat ke článku nový příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Chronologický seznam příspěvků
Re: FTVMiroslav Toman30.08.2018 15:30
Opravdu nezávislý článek? Petr Pávek03.08.2018 11:11
FTVmilan sokol02.08.2018 12:26

Autor: Petr Pávek
Datum: 03.08.2018 11:11 odpovědět upozornit redakci

uživatel: 119017
reakce na ...
Považuji TZB-info za výborný zdroj informací, včetně článků pana inženýra Schindlera. Nicméně tento by zasluhoval důkladně přepracovat. Údaje o modelové FVE jsou převzaty od společnosti Bohemia Energy, jak je přiznáno v článku, nicméně přesně odpovídají údajům S-Power Energies z placeného článku:

https://oze.tzb-info.cz/fotovoltaika/17570-sit-jako-baterie-poradime-jak-vyuzit-stresni-fotovoltaiku-na-100-procent

Tím je celá objektivita článku znehodnocena, neboť pro firemní článek "S-P" byla jistě vybrána z desítek vlastních realizací ta FVE, která pro ně vychází lépe, než ostatní.

Pakliže v tabulce není nijak specifikováno, jestli kolonka spotřeba znamená spotřeba budovy včetně výroby ve FVE, nebo bez výroby ve FVE, tak není možné výpočet ani zhruba ověřit. Navíc, pro přepočet Bohemia Energy by byla nutná hodinová data dodávek do sítě. Má je autor k dispozici?

Například v měsíci 11/17 vychází lépe ČEZ než vítězná varianta. Nemůže být tento průběh výroby/spotřeby u jiného modelového klienta dominantní?

A poslední poznámka. Už z podstaty nastavení produktu Virtuální baterie není tato baterie výhodná pro klienty, kteří spotřebují ze sítě více, než vyrobí, po celý rok. Výhodou této služby je zjevně možnost "v létě" nadprodukovat a "na podzim" dobrat, což není případ vybraného modelového zákazníka. Ten i v době maximální dodávky do sítě odebral téměř 2x tolik v rámci měsíce (pokud spotřeba značí spotřebu ze sítě).

Předmět: FTV
Autor: milan sokol
Datum: 02.08.2018 12:26 odpovědět upozornit redakci

uživatel: 128201
reakce na ...
Do meilu mi už dříve přišla nějaká nabídka ohledně FTV od Bohemia energy, zatím od nich beru elektřinu klasickým způsobem, kdy mi účtují za celkem dobré peníze její odběr. Meilem mě asi jen chtěli informovat o nové nabídce a možnosti co přivedli na trh, je to určitě zajímavý, ale zatím jsem o osamostatnění neuvažoval, protože zas tak velkou spotřebu nemáme, i když ano bydlíme v rodinném domě.

Předmět: Re: FTV
Autor: Miroslav Toman
Datum: 30.08.2018 15:30 odpovědět upozornit redakci

uživatel: 128321
reakce na ...
Také jsem tento meil obdržel a akorát jsem ve stádiu přehlášení poskytovatele el.energie na Bohemia en., probíral jsem to s několika lidmi a od nich mi ten systém s FTV přišel prostě nejlepší. Elektřinu vykoupí za aktuální cenu a pak jí zas za aktuální cenu dodají.

přidat ke článku nový příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat.