Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Diskuse ke článku: Súčasný vývoj integrácie fotovoltických systémov do fasád budov

Autor článku: Ing. Jakub Čurpek, Centrum AdMaS, Fakulta stavební, Vysoké učení technické v Brně
Plné znění článku: Súčasný vývoj integrácie fotovoltických systémov do fasád budov
Anotace článku: Inovatívne technológie zakomponované v konštrukciách budov sú schopné okrem svojej konštrukčnej funkcie plniť aj funkciu produkcie energie. Predkladaný článok sa zaoberá novodobými spôsobmi integrácie fotovoltiky (PV) do konštrukčnej tvorby fasád budov vo vybraných systémov. Hlavný dôraz je kladený na predstavenie najnovších konceptov ich súčasného vývoja, špeciálne v kombinácii s inými pokročilými materiálmi a technológiami.

přidat ke článku nový příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Příspěvky
Předmět: fotovoltaika na fasádách
Autor: Karásek Dalibor
Datum: 21.08.2018 07:36 odpovědět upozornit redakci

uživatel: 121977
reakce na ...
Město Ostrava má od r. 2007 v provozu fototermický kolektor 163m3 na fasádě domu s pečovatelskou službou. Instalace nahrazuje z části tepelnou izolaci. S dlouhodobých měření se ukazuje, že přínosy proti "standardním řešením" jsou menší. Proto je nutné upřednostnit řešení a instalace tam, kde jsou zisky a přínosy vyšší, pokud chce žadatel požaduje "nějaké státní bonusy". Pak jistě dojde i na tato, v článku uváděná, zajímavá řešení.
Dalibor Karásek
Magistrát města Ostravy
investiční odbor

přidat ke článku nový příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat.