Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Diskuse ke článku: Zemní plyn: „Topte zdravě, ať se lépe dýchá nám i našim dětem“

Autor článku: Ing. Josef Hodboď, TZB-info, obor Vytápění
Plné znění článku: Zemní plyn: „Topte zdravě, ať se lépe dýchá nám i našim dětem“
Anotace článku: Pod hlavičkou Českého plynárenského svazu od září 2018 startuje dlouhodobá kampaň, jejímž cílem je ukázat, že zemní plyn patří ke zdrojům energií s nejmenším negativním vlivem na životní prostředí, že je pro vytápění komfortní, bezpečný a s dlouhodobou perspektivou. Součástí kampaně je i podpora využití stlačené CNG formy a zkapalněné LNG formy zemního plynu v dopravě.

přidat ke článku nový příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Chronologický seznam příspěvků
zemní plynJosef Zapletal04.09.2018 22:14
Zemní plynPetr Malík31.08.2018 10:49
Pár grafůJozef Homola31.08.2018 07:35

Příspěvky
Předmět: zemní plyn
Autor: Josef Zapletal
Datum: 04.09.2018 22:14 odpovědět upozornit redakci

uživatel: 105248
reakce na ...
Každé palivo má své výhody a nevýhody. Nevýhodu zemního plynu pro nás je především to, že jej dovážíme a také vysoká cena. Výhodou zemního plynu je především fakt , že je do jediné dostupné palivo, které lze spalovat i v malých zdrojích naprosto ekologicky. Existují různé vize pro využití plynu v budoucnosti, prodejci plynu by chtěli aby ČR využívala plyn co nejvíce bez ohledu na smysluplnost a špatné považuji i názory plyn z našeho mixu zcela vyloučit, protože se jedná o dovoz a čím více jej užíváme tím jsme ekonomicky i politicky závislí na producentech / Ať je jím kdokoli /. Podle mého názoru zemní plyn je v současnosti velmi nadužívám ve vytápění budov nejméně smysluplné jsou centrální zdroje tepla využívající plyn. Domácnosti a další odběratelé by si měli pořídit malá tepelná čerpadla s cenovkou okolo 50 000 korun , která topí za 1/2 ceny plynu a vyplatí se je využívat tak od teplot -5°C jako pomocný zdroj k plynovému kotli. Návratnost takových investic by byla rychlá. Naopak plyn by měl zcela určitě zaujmout významné postavení v nákladní dopravě ,která nebude ani ve střednědobém horizontu elektrifikována systémy diesel- gas by měly být povinně instalovány do nákladních vozů s hmotností převyšujících 12 tun a postupně do všech nákladních vozů, které nemají hybridní pohon. Tím by se smysluplně využila část plynu ušetřená v sektoru vytápění budov. Bohužel zjevně nikdo o takový vývoj příliš nestojí a celý sektor nákladní dopravy kromě železnice stojí fakticky ze 100% na ropě.

Předmět: Zemní plyn
Autor: Petr Malík
Datum: 31.08.2018 10:49 odpovědět upozornit redakci

uživatel: 110233
reakce na ...
Nechci plyn, chci uhlí.

Předmět: Pár grafů
Autor: Jozef Homola
Datum: 31.08.2018 07:35 odpovědět upozornit redakci

uživatel: 100172
reakce na ...
Fotogalerie:
obrázek č. 1 obrázek č. 2 obrázek č. 3 obrázek č. 4
V souvislosti s článkem si dovoluji doplnit pár obrazových informací, jak to chodí jinde.

přidat ke článku nový příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat.