Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Diskuse ke článku: Polytropické vlhčení párou

Autor článku: doc. Ing. Aleš Rubina, Ph.D, Vysoké učení technické v Brně, Fakulta stavební, Ústav technických zařízení budov, Ing. Olga Rubinová, Ph.D., Vysoké učení technické v Brně. Fakulta stavební, Ústav technických zařízení budov
Plné znění článku: Polytropické vlhčení párou
Anotace článku: Parní tzv. „polytropické vlhčení“ patří po ohřevu vzduchu mezi nejčastější úpravy vzduchu v zimním období. Jedná se o velmi specifickou úpravu, která má svoje hygienické výhody, ale taktéž technické nevýhody.

přidat ke článku nový příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Příspěvky
Předmět: Úroveň článku
Autor: Pavel Kohout
Datum: 09.10.2018 22:46 odpovědět upozornit redakci

uživatel: 104926
reakce na ...
Pane Rubino, nic ve zlém, ale tento článek je dost obytý.
Pane recenzente, četl jste to vůbec?

1) V článku je nadprůměrné množství překlepů. Také dělám překlepy, ale v článku, který je uveřejněn na portálu formátu tzb-info by se to stávat nemělo.

2) Kvalita použitých fotek neodpovídá roku 2018.

3) V článku je na několika místech věta, která nedává moc smysl. Např.:
...vlhčení párou méně náročné na čištění a je z hlediska výroby zvlhčovacího média méně technicky náročné... co je to "zvlhčovací médium"?
...Transportovaná a následně distribuovaná pára...
...Umístění zvlhčovací komory přímo do vzduchovodu je problematické z hlediska hygieny provozu a z hlediska eliminace případného vyššího nástřiku vodní páry...nco to je "eliminace případného vyššího nástřiku"?
...Dochází ke kontaminaci přívodního vzduchovodu párou... co je myšleno "kontaminací" v tomto případě?

4) V článku jsou bohužel některé faktické chyby a zjednodušení, např.:
...používají lokální ultrazvukové vyvíječe vodní páry... bytové ultrazvukové zvlhčovače pracují na "adiabatickém" principu
...Pára je u lokálních vyvíječů tvořena přímo z pitné neupravené vody, nebo z vody měkčené... zde by bylo vhodné doplnit informaci o doporučené max. tvrdosti neupravené vody, a že měkčená voda je nevhodná pro elektrodové vyvíječe páry atd.

5) Mezi číslem a jednotkou se píše mezera (např. 160 °C=sto šedesát stupňů Celsia, ne 160°C) atd.

přidat ke článku nový příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat.