Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Diskuse ke článku: Co s tepelnými elektrárnami v éře obnovitelných zdrojů?

Autor článku: Mgr. Jiří Zilvar, redakce
Plné znění článku: Co s tepelnými elektrárnami v éře obnovitelných zdrojů?
Anotace článku: Rozmach obnovitelných zdrojů přináší do energetické soustavy proměnlivé výkony. Dosavadní zařízení v elektrárnách na to nejsou stavěná a cenově dostupná technologie velkokapacitních úložišť dosud není k dispozici. Proto je aktuální výzvou pro energetické stroje flexibilní provoz. Společné řešení hledají špičky energetického průmyslu, které se 25. září setkaly na pražské konferenci Turbomachines 2018.

přidat ke článku nový příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Příspěvky
Předmět: Záloha OZE
Autor: Vladimír Křen
Datum: 14.10.2018 10:17 odpovědět upozornit redakci

uživatel: 100035
reakce na ...
Před lety dodala Plzeňská Škoda dvě turbíny do Emirátů. Tyto turbíny měly jmenovitý výkon v kondenzačním provozu asi 180 MW, to nebyl problém ale minimální výkon byl 4 MW. Aby se toho dosáhlo musela být vlastní spotřeba převedena na vnější zdroje. Turbína to zvládla bez problémů. To už se zapomnělo na tehdejší stroje? Každý blok musí umět provoz na vlastní spotřebu to znamená zatížení součtu výkonu - kondenzátní čerpadlo, napájecí čerpadlo, chladící čerpadlo, kouřový ventilátor, vzduchový ventilátor, recirkulační ventilátor. Pokud bude každý blok zajišťovat svůj vlastní provoz tak je bez problémů provozuschopný. Vnější problémy se mají řešit venku.

přidat ke článku nový příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat. 
 
Reklama