Diskuse ke článku: Použití nepálené hlíny pro zlepšení tepelné a vlhkostní stability obytných budov

Reklama
Redakce @redakce před rokem23.07.2021 09:21:38
Diskuse ke článku: Použití nepálené hlíny pro zlepšení tepelné a vlhkostní stability obytných budov

Plné znění článku: Použití nepálené hlíny pro zlepšení tepelné a vlhkostní stability obytných budov


Anotace článku: Z mnoha zdrojů, počínaje historickými zkušenostmi přes řemeslníky pracující s hlínou až po vědecké práce z oboru přírodního stavitelství, je známo, že hlína dokáže efektivně pracovat s vlhkostí. V minulosti byla tato vlastnost ne vždy považována za výhodnou. Stále se traduje, že v hliněných domech je chladno a vlhko, a mnoho lidí má s tím spojený růst plísní a nezdravé prostředí obecně. V dnešních moderních domech bojujeme často s přesným opakem. V zimním období nás trápí suchý vzduch a v letním období bez klimatizace vysoká teplota ve dne a často i v noci. Přitom by často stačilo spojit moderní postupy a znalosti s historicky prověřenými hliněnými materiály, aby se zlepšilo vnitřní mikroklima.

Vkládání nových příspěvků je dostupné pouze pro přihlášené uživatele

0 odpovědí

Reklama

Přihlášení

nebo se přihlaste emailem


Nemáte účet?

Vypadá to, že nejste přihlášen

Registrací a přihlášením získáte mnoho výhod. Neunikne vám žádný nový příspěvek u oblíbených témat, můžete se ptát i odpovídat.

Technická podpora

Máte potíže s přihlášením, vkládáním příspěvků, nebo se správou vašeho profilu? Napište nám! Uvítáme také připomínky, podněty a nápady k vylepšení diskuzního fóra. Děkujeme.