Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Diskuze ke článku: Elektromagnetické pole a zdravotní rizika (II)

Autor článku: Ing. Jaroslav Novák
Plné znění článku: Elektromagnetické pole a zdravotní rizika (II)
Anotace článku: Z rozboru uvedeného v minulém čísle je zřejmé, že je zde zásadní rozpor mezi telekomunikačním zákonem a elektrotechnickými normami ČSN EN na jedné straně proti vládnímu nařízení o ochraně zdraví před neionizujícím zářením č. 480/2000 na straně druhé. Jak se tato nekompatibilita promítá do legislativy a jak se můžeme bránit před nevhodným umísťováním antén vysílačů v husté městské zástavbě?

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Chronologický seznam příspěvků
Komentář ke komentářiIvan Kučera04.03.2004 13:13
komentář k článkuF.Ecler16.02.2004 16:02
komentář k článkuF.Ecler16.02.2004 16:00

Příspěvky
Předmět: Komentář ke komentáři
Autor: Ivan Kučera
Datum: 04.03.2004 13:13 upozornit redakci


reakce na ...
Vysoko hodnotím názor p. Eclera, mělo by nás být více. Další
připomínky mám k první části článku ing. Nováka.

Předmět: komentář k článku
Autor: F.Ecler
Datum: 16.02.2004 16:02 upozornit redakci


reakce na ...
Autor s praxí v oboru stimulačních zdravotnických přístrojů na bázi elmag.pole (EMP) komentuje naše legislativní normy vztahující se k ochraně člověka před poškozením jeho zdraví elektromagnetickým polem. Je to potřebné téma s ohledem na naše dnešní a hlavně budoucí masové používání elektrických a elektronických přístrojů a zařízení. Pokud se zdravotní postihy v blízkém oboru radioaktivního záření týkaly převážně pracovníků ve výzkumu, při těžbě a provozu radioaktivních zařízení a jen při havariích také obyvatelstva, je dnes elmag.poli soustavně nebo přechodně vystavena většina obyvatelstva civilizovaných zemí.Doufám, že článek zaregistrují odborná pracoviště, zodpovědná za návrhy zdravotních norem a jejich dodržování, v souvislosti se schvalováním el.přístrojů a zařízení.

Předmět: komentář k článku
Autor: F.Ecler
Datum: 16.02.2004 16:00 upozornit redakci


reakce na ...
Autor s praxí v oboru stimulačních zdravotnických přístrojů na bázi elmag.pole (EMP)komentuje naše legislativní normy vztahující se k ochraně člověka před poškozením jeho zdraví elektromagnetickým polem. Je to potřebné téma s ohledem na naše dnešní a hlavně budoucí masové používání elektrických a elektronických přístrojů a zařízení. Pokud se zdravotní postihy v blízkém oboru radioaktivního záření týkaly převážně pracovníků ve výzkumu, při těžbě a provozu radioaktivních zařízení a jen při havariích také obyvatelstva, je dnes elmag.poli soustavně nebo přechodně vystavena většina obyvatelstva civilizovaných zemí.Doufám, že článek zaregistrují odborná pracoviště, zodpovědná za návrhy zdravotních norem a jejich dodržování, v souvislosti se schvalováním el.přístrojů a zařízení.

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat.