Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Diskuse ke článku: Strach změny klimatu nevyřeší. Berme je jako příležitost

Autor článku: António Guterres, překlad: Petra Šrubařová
Plné znění článku: Strach změny klimatu nevyřeší. Berme je jako příležitost
Anotace článku: Změny klimatu postupují rychleji, než se očekávalo a lidstvo by mělo začít v tomto ohledu neprodleně jednat. Preventivní opatření však nejsou jen nákladem, pojmou-li se správně, mohou být i skvělou příležitostí.

přidat ke článku nový příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Chronologický seznam příspěvků
Strach změny klimatu nevyřešíStefan Energy29.10.2018 16:15
OdpadyVladimír Křen28.10.2018 08:45

Příspěvky
Předmět: Strach změny klimatu nevyřeší
Autor: Stefan Energy
Datum: 29.10.2018 16:15 odpovědět upozornit redakci

uživatel: 109453
reakce na ...
Lenže čínania už zabudli na slová Lao tse tunga a Konfucia a idú opačne ,teda podľa vzoru USA a EU teda v tržnej ekonomike fiat money ....V USA a EU pripadá na 100 osob 50 aut ,v číne na 100 osob to sú 2 auta.Kto si dovolí im odopierať a zakazovať aby tento podiel zvýšili na našu úroveň? Ak použijeme "kladivo na čarodejnice" teda len fyziku kde spočítame absolútne všetky potrebné energie na vybudovanie potrebnej infraštruktúry a k tomu všetké potrebné aspekty,potrebné pre daný projekt.Dojdeme k tomu že ropa celosvetovo nedojde sú tam rezervy,aby mal napr.úplne každý čínan auto ,ale dojdú nám najprv celosvetovo kovy a o dopade na prírodu to tu nebude daleko od marsu!Zašlo to tak daleko že penazí je v systéme momentalne cca 600 krát viac než cena všetkých fyzických statkov a HDP produkcie na zemi a dokonca každy z vás je 100% mesačne vyplácaný dlhom teda obnosom ktorý bol do systému vložený najprv ako dlh a úrok,pretože benevolentne akceptujete banky bez znalosti chazarskej monetarskej mágie!Bez znalosti fyziky.A pritom si ešte každý namýšľa ako je len chytrý,kde punc a korunu tomu dáva vaše primitívne vzdelanie a diplom.USA a EU predstavuje 11% celosvetovej populácie a nárokuje si na náš bežný životný štandart 60% celosvetovej produkcie statkov a energie.Ak aj obmedíme spotrebu energií a spotrebu o 50% nebude to nič platné ak zbytok sveta vo viere priblíženia nášho životného štýlu zdvihne výrobu spotrebu a energie čo i len o 10%.
Ste v obmedzenej a celkovo žijete v "znalostnej pasci" teda v systéme ktorý má viac obmedzení a trestov než príležitosti a vyšiej inteligencie.

Předmět: Odpady
Autor: Vladimír Křen
Datum: 28.10.2018 08:45 odpovědět upozornit redakci

uživatel: 100035
reakce na ...
Hezká proklamace. Bez výrazného omezení výroby plastů to asi nepůjde (hlavně PET lahve), tam se proklamace nerealizuje a největší znečišťovatelé jsou přímořské státy které vyhazují své odpady do moře. Velký výkřik je elektro mobilita. Pokud budou automobily se spalovacím motorem dostupné tak se nic nezmění. V rozvojových zemích se běžně používají ojeté automobily kterým je vykuchaný systém omezující emise. To nikdo nezastaví.

přidat ke článku nový příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat.