Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Diskuse ke článku: Chytré bytové domy mají společnou fotovoltaiku, baterie, nabíječku elektromobilů a nižší účty za elektřinu

Autor článku: Mgr. Ing. Anna Francová, Frank Bold Advokáti, s.r.o.
Plné znění článku: Chytré bytové domy mají společnou fotovoltaiku, baterie, nabíječku elektromobilů a nižší účty za elektřinu
Anotace článku: Dodávky elektřiny přímým vedením od solárních panelů do bytových jednotek, tedy bez využití veřejné rozvodné sítě, jsou z technického hlediska poměrně jednoduché. Nájemcům bytů navíc přinášejí úsporu na konečné ceně elektřiny. Jako složitá se však může jevit „byrokratická“ část, tedy sepis smluv o dodávkách elektřiny, rozpočítání nákladů a nastavení dalších vztahů nad rámec obvyklé agendy společenství vlastníků jednotek (dále jen „SVJ“). Ve skutečnosti ani zde nejde o nic složitého. Pro ilustraci, jak takové smluvní nastavení může vypadat, uvádím stručný nástin realizovaného řešení.

přidat ke článku nový příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Chronologický seznam příspěvků
náklady na činnost sdružení SVJJosef Hodboď18.12.2018 19:06
OdpojováníVladimír Křen17.12.2018 07:04

Příspěvky
Předmět: náklady na činnost sdružení SVJ
Autor: Josef Hodboď
Datum: 18.12.2018 19:06 odpovědět upozornit redakci

uživatel: 123662
reakce na ...
V článku se o tom nehovoří, ale předpokládám, že je nutné velmi dobře ošetřit, co s případnými dlužníky a jejich dluhy, neboť sdružení SVJ tuto práci na sebe od dodavatele elektřiny jako samostatný subjekt převezme a musí tedy mít i určitou finanční likviditu, aby do vymožení dluhů mohlo pokračovat v činnosti. Činnost sdružení SVJ a roúčtovávábí nákladů a zisků také vyvolá určité, i když asi mírné, náklady. Takže v ekonomické kalkulaci činnosti sdružení SVJ a efektivity provozu je nutné i na toto myslet.

Předmět: Odpojování
Autor: Vladimír Křen
Datum: 17.12.2018 07:04 odpovědět upozornit redakci

uživatel: 100035
reakce na ...
Jak je zajištěno odpojení od vnější sítě v případě poruchy mimo vlastní síť?

přidat ke článku nový příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat. 
 
Reklama