Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Diskuse ke článku: Studie VŠCHT ukázala, která taška je nejšetrnější k životnímu prostředí

Autor článku: Ministerstvo životního prostředí
Plné znění článku: Studie VŠCHT ukázala, která taška je nejšetrnější k životnímu prostředí
Anotace článku: Nákupní taška může představovat docela velkou zátěž pro životní prostředí. Pokud rodina sází na jednorázové plastové tašky, může za rok nastřádat úctyhodných 143 kusů. Jaká taška je tedy na nákup z pohledu životního prostředí nejlepší? Podle studie Vysoké školy chemicko-technologické, kterou si zadalo MŽP, je to opakovaně použitelná taška z polyesteru. Nicméně každá taška, která vydrží co nejdéle, je lepší než jednorázová verze, a to bez ohledu na materiál, ze kterého je vyrobená.

přidat ke článku nový příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Příspěvky
Předmět: taška
Autor: Vladimír Křen
Datum: 01.01.2019 07:09 odpovědět upozornit redakci

uživatel: 100035
reakce na ...
Dnes na trhu nejsou. Nejlepší zkušenost mám se "síťovkou". Než tašky tak je větší problém jednorázová obalová technika. Výmluva že vícekrát použitelné obaly je nutno vyčistit je opravdu jen výmluva. Pamatuji nápoje ve skleněných lahvích. Byly těžší ale bylo je nutno tolik kupovat? Když bude obal vratný (těžší) bude se výrobek méně prodávat. No a co. Pepsi a Coca cola budou mít menší zisky.

přidat ke článku nový příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat. 
 
Reklama