Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Diskuse ke článku: Jakým nátěrem ošetřit dřevo dubu v exteriéru

Autor článku: doc. Ing. Miloš Pánek, Ph.D., Ing. Eliška Oberhofnerová, Ing. Ondřej Dvořák, Ing. Přemysl Šedivka, Ph.D., doc. Ing. Aleš Zeidler, Ph.D., ČZU v Praze, Fakulta lesnická a dřevařská, katedra dřevěných výrobků a konstrukcí, Ing. Jakub Kaloč, Matrix a.s.
Plné znění článku: Jakým nátěrem ošetřit dřevo dubu v exteriéru
Anotace článku: Článek pojednává o aplikaci povrchových úprav na dubové dřevo vystavené v exteriéru. Jedná se o problematickou dřevinu vzhledem k nehomogenní morfologické struktuře i obsahu specifických tříslovin, které často reagují s nátěrovými hmotami a způsobují jejich rychlejší degradaci. V textu jsou obsaženy i výsledky praktických experimentů provedených na FLD ČZU v Praze.

přidat ke článku nový příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Příspěvky
Předmět: Dotaz
Autor: Pavel Rýva
Datum: 14.09.2019 03:42 odpovědět upozornit redakci

uživatel: 130845
reakce na ...
Dobrý den
Děkuji za článek. Může autor článku být konkrétnější ve výběru značky nátěrového systému? Popřípadě jméno výrobce s nejlepšími výsledky?
Řeším nátěr dubnových oken a výběr barvy se zdá nejproblematičtější krok. Děkuji za odpověď a s pozdravem Pavel Rýva

přidat ke článku nový příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat. 
 
Reklama