Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Diskuse ke článku: Vařit a vytápět zemním plynem, propan-butanem nebo elektřinou?

Autor článku: Ing. Josef Hodboď, TZB-info, obor Vytápění
Plné znění článku: Vařit a vytápět zemním plynem, propan-butanem nebo elektřinou?
Anotace článku: Článek poskytuje základní informace pro porovnání nákladů za vaření zemním plynem, propan-butanem nebo elektřinou, a to v kombinaci s vytápěním bytu.

přidat ke článku nový příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Chronologický seznam příspěvků
Re: Volba padla na elektřinu...Josef Hodboď31.01.2019 10:13
Volba padla na elektřinu...David Kadlec28.01.2019 16:08

Autor: David Kadlec
Datum: 28.01.2019 16:08 odpovědět upozornit redakci

uživatel: 129579
reakce na ...
Je to dva roky zpátky, co jsme s manželkou stavěli dům, nechali jsme si  na něm dost záležet. A samozřejmě došlo i na to, čím budeme topit. Moje úvaha byla asi taková, že jsem na to šel vylučovací formou, jako první jsem vyloučil plyn protože je u něj vysoká cena za pořízení kotle a celkově náklady kolem a další věc, že plyn jednoho krásného dne může dojít, když se někdo z vysoko postavených naštve. Elektro kotel mě vyšel daleko levněji a proto jsem zvolil elektřinu, jde o novu stavbu takže domácnost jede poměrně za levno. Zálohami za celý dům se vejdu měsíčně s klidem u CE do 2,5tis. a ještě jsem z toho ušetřil po prvním roce. Až na to zas budou finance, tak věřím, že přijde na řadu i FTV a budu soběstačný, protože slunko jen tak nepřestane svítit.. Varianta P-B mě asi ani nenapadla.

Předmět: Re: Volba padla na elektřinu...
Autor: Josef Hodboď
Datum: 31.01.2019 10:13 odpovědět upozornit redakci

uživatel: 123662
reakce na ...
Dobrý den,

určitě tím orientačním rozborem nikomu nic nevnucuji. Osobně bych PB taky již nechtěl používat, dost jsem se těch láhví natahal za mlada. Zpravidla ta lahev došla tehdy, když byla doma jen manželka s malými dětmi a přece jen jsem ji k tomu z důvodu tíhy láhve a bezpečnosti, tedy vždy prováděné kontroly těsnosti po napojení regulátoru tlaku na láhev, raději nepouštěl.

I já mám nyní vše na elektřinu, přímotop. Dát 100 tisíc za plynovou přípojku mi před cca 15 lety přišlo až moc. Zemní plyn je příliš daleko. Od března mám již od dodavatele elektřiny "slíbeno zdražení" z cca 34 na 40 tisíc ročně. Bohužel já už naše bydlení nemůžu dále "vychytat" s cílem snížit náklady, to bychom museli dům zbourat a postavit jinak. Takže vám tak trochu "závidím". Nabízí se přechod na tepelné čerpadlo, instalace fotovolatické elektrárny, vše s podporou z Nová zelená úsporám. Uvidím.

přidat ke článku nový příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat.