Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Diskuse ke článku: Kdo smí instalovat vybraná, státem dotovaná zařízení, vyrábějící energii z obnovitelných zdrojů?

Autor článku: Ing. Zdeněk Lyčka
Plné znění článku: Kdo smí instalovat vybraná, státem dotovaná zařízení, vyrábějící energii z obnovitelných zdrojů?
Anotace článku: Vybraná, státem dotovaná zařízení využívající OZE smí instalovat jen fyzické osoby s osvědčením o profesní kvalifikaci. Potvrzujícím dokladem je osvědčení, kterým se musí řemeslník prokázat investorovi. Osvědčení je nepřenosné, což garantuje i spojení s rodným číslem.

přidat ke článku nový příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Chronologický seznam příspěvků
Koblihy v igelituKarel Srdečný28.02.2019 11:55
absurdnosti blbákovaTomáš tom23.02.2019 08:04

Autor: Karel Srdečný
Datum: 28.02.2019 11:55 odpovědět upozornit redakci

uživatel: 104174
reakce na ...
V předchozí verzi zákona směly všechny (i nedotované) OZE instalovat pouze osoby s ministerským glejtem. Takže kdo si koupil kamna na dřevo, sám si je dostrkal do obýváku a šoupnul rouru do komína, porušil zákon.
Ve směrnici EU samozřejmě žádný požadavek na státní kvalifikaci montážníků není, tam byl jen požadavek, aby stát vedl seznam osob, které OZE namontovat umí (aby stát mohl informovat spotřebitele).
To je to kouzlo transformace směrnic EU do národní legislativy, je to jako s těmi koblihami v igelitovém pytlíku, které po nás EU taky nechtěla.

Předmět: absurdnosti blbákova
Autor: Tomáš tom
Datum: 23.02.2019 08:04 odpovědět upozornit redakci

uživatel: 103641
reakce na ...
Zvláštní je že na jiné dotované neOZE není potřeba žádné osvědčení, nikde nevidím profesní kvalifikaci např. Instalatér jaderných reaktorů.

Mimochodem já jsem o svou profesní kvalifikaci nedávno přišel. Proč? Protože jsem se zapojil do projektu podpořeného z programu nízkouhlíkové technologie a ministerstvo průmyslu a obchodu po mne chtělo doložit originál osvědčení (toho co oni vydávají). Notářsky ověřená kopie úředníkům nestačila a originál už mi odmítli vrátit. Takže co zakázka to absolvovaná profesní kvalifikace. Nebo mne prostě jen chtěli takto vyřadit z dalších projektů. Ještě že si úředníci na MPO nevzpomněli že mám i vysvědčení a vysokoškolské diplomy, to bych se musel vrátit znovu do školy.

Jo a o tom že profesní kvalifikaci často získáváte u někoho kdo daný druh zdroje viděl pouze na obrázku a ví jen trochu teorie se raději ani více zmiňovat nebudu.

přidat ke článku nový příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat.

Reklama