Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Diskuse ke článku: ČR by mohla směřovat ke snížení emisí zhruba o 80 % k roku 2050

Autor článku: redakce podle ČT 24 a tiskové zprávy MŽP ČR
Plné znění článku: ČR by mohla směřovat ke snížení emisí zhruba o 80 % k roku 2050
Anotace článku: Cíle Evropské komise, aby EU k roku 2050 dosáhla nulových čistých emisí skleníkových plynů, je podle ministra životního prostředí Richarda Brabce nesmírně ambiciózní.

přidat ke článku nový příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Příspěvky
Předmět: snižování emisí
Autor: Josef Zapletal
Datum: 25.03.2019 16:50 odpovědět upozornit redakci

uživatel: 105248
reakce na ...
Jsem určitě pro snižování emisí, jenže za snižování emisí se většinou skrývá zelená ideologie . Bioplynové stanice, biopaliva, maximalizace využití všech forem biomasy, nehorázné dotace pro vyvolené. Lži na všechny strany. Likvidace vlastní energetiky a růst dovozů fosilních paliv. Takové snižování neslouží ničemu ani životnímu prostředí.
Podle mého názoru by snižování emisí mělo být především na úrok dovozních paliv - ropy a zemního plynu. Páteři musí být jaderná energetika s maximálním využitím odpadního tepla, dále pak přechod vytápění budov od plynu k tepelným čerpadlům popř k hybridním systémům tepelné čerpadlo + plyn. Uvolněný plyn pak využívat v nákladní dopravě místo ropy , osobní doprava by měla přejít na mix plynu a elektřiny - v závislosti na vývoji technologií.
Měla by probíhat i výstavba přečerpávacích elektráren, aby do ČR dostala el. energie za zlomek ceny z NSR , kde jsou výborné podmínky pro větrné elektrárny, které jsou ovšem nuceně odpojovány od sítě , protože pro jejich elektřinu neexistuje v dané hodně odběr, pokud bychom tuto elektřinu odbírali a akumulovali , pak bychom jí část mohli zpětně prodat za mnohem vyšší cenu do NSR a zbytek si prakticky zadarmo nechat - vydělali by na tom všichni a bylo by to ekologické jelikož ta el energie se jinak nevyrobí. Bohužel takové názory dnes nechce nikdo slyšet. Na MŽP sedí takový myslitelé jako pan Vrabec, kteří dotují individuální akumulace pro FV panely na střeše rodinného domu, ročně 50 mld korun dotací do OZE a výsledek je ten ,že jsme závislý na dovozech a máme jedny z nejvyšších emisí CO2 na obyvatele v EU, část území je v topné sezoně zamořená prachem. Po tolika letech se nelze vymlouvat na výchozí stav a současný stav je dán právě tím kdo o tom rozhoduje nebo rozhodoval. Je tragikomické, když ministr Vrabec podpoří protest Pražských středoškoláků, kteří znají většinou jen unijní propagandu, kterou jim na školách dávkuje jeho ministerstvo spolu s ministerstvem školství a fungují jako loutky v celé této velké hře o miliardy z kapes daňových poplatníků.

přidat ke článku nový příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat. 
 
Reklama