Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Diskuse ke článku: Budoucnost plynu – zvýší se ceny plynu?

Autor článku: Ing. Jan Schindler, redakce
Plné znění článku: Budoucnost plynu – zvýší se ceny plynu?
Anotace článku: Trh s plynem se mění. Díky silně se rozvíjející dopravě plynu tankery se plyn stává komoditou s celosvětovou tvorbou cen. V blízké budoucnosti budou mít rozhodující vliv na cenu jiné mocnosti, než dnes. Jaké jsou trendy, s čím se počítá a vzrostou ceny plynu vlivem jeho nedostatku pro nás spotřebitele?

přidat ke článku nový příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Chronologický seznam příspěvků
Budoucnost ceny plynu - zvýší se ceny plynu?Robin Lejsek21.04.2019 11:32
Chmurné vyhlídky plynuJozef Homola21.04.2019 09:38
CenaVladimír Křen21.04.2019 06:29

Příspěvky
Předmět: Budoucnost ceny plynu - zvýší se ceny plynu?
Autor: Robin Lejsek
Datum: 21.04.2019 11:32 odpovědět upozornit redakci

uživatel: 129834
reakce na ...
Těžko v tuto chvíli předjímat budoucnost ohledně vývoje spotřeby či ceny zemního plynu. Jak píše p.Schindler, bude záležet i na politické podpoře tohoto zdroje energie v jednotlivých státech či regionech a nedá se vyloučit, že tam, kde by bylo nutné plyn dovážet zdaleka, by asi tamější vlády nejspíš daly přednost dostupnějším zdrojům energie, ať už by šlo o uhlí, ropu nebo solární, větrnou či vodní energii.
Nicméně jeho plusem je to, že není závislý na výkyvech počasí (na rozdíl od solárních, větrných či vodních elektráren), takže se dá do budoucna předpokládat, že o plyn bude nadále zájem a své zákazníky si najde - bude záležet na tom kolik jich bude. Podle toho se asi bude odvíjet i cena.

Předmět: Chmurné vyhlídky plynu
Autor: Jozef Homola
Datum: 21.04.2019 09:38 odpovědět upozornit redakci

uživatel: 100172
reakce na ...
ZÁKAZY PLYNU
https://www.theguardian.com/environment/2019/feb/21/ban-new-gas-boilers-by-2025-says-committee-on-climate-change
https://www.conserve-energy-future.com/gas-boilers-banned-uk-homes-cut-ghg-emissions.php


Norsko zakáže topné oleje i plyn
http://www.independent.co.uk/news/world/europe/norway-ban-oil-use-heating-2020-a7819571.html


Dánsko zakáže plyn
http://www.sunwindenergy.com/news/denmark-prohibits-oil-and-gas-heaters
Denmark banned the installation of oil and gas heating systems in new buildings, effective from the beginning of this year. Three years later, in 2016, the installation will also be prohibited in old buildings. During the transitional period, Denmark is investing 42 million Danish crowns (~ € 5.6 million), to support the transition for existing buildings. The model seems to be readily transferable to other countries. For example, the populations of Germany and Denmark have almost identical incomes at purchase power parity. The situation is similar in most Western countries. So if the change is possible in Denmark, why not elsewhere?

https://www.renewableenergyworld.com/ugc/articles/2013/02/denmark-puts-the-brakes-on-heating-costs-with-new-legislation.html
As of the 1st of January 2013, the installation of oil-fired boilers and natural gas heating is banned in new buildings in Denmark. Starting 2016, the Danes will also ban the installation of new oil-fired boilers in existing buildings in areas where district heating or natural gas is available. This conversion of heating systems is supported by the Danish government with 42 million DKK (5.6 million Euro) from 2012 to 2015.

Plynové kotle budou zakázané
https://www.linkedin.com/pulse/gas-boilers-banned-2020-anton-hilton
As part of the Paris Agreement, the UK will begin to phase out gas boilers and cookers by 2020. This means you can still use your gas appliances for as long as they work, but when they need replacing you will need to invest in an electric cooker or renewable energy source, such as a biomass boiler.

https://www.logic4training.co.uk/blog/heating/no-more-gas-boilers-from-2020-surely-not/
https://nltimes.nl/2018/03/28/call-ban-gas-heating-boilers-netherlands-2021
Do dvou let i Nizozemsko
http://energypost.eu/a-revolution-the-netherlands-kisses-gas-goodbye-but-will-it-help-the-climate/

Předmět: Cena
Autor: Vladimír Křen
Datum: 21.04.2019 06:29 odpovědět upozornit redakci

uživatel: 100035
reakce na ...
Pro jakékoliv spalovací zařízení je důležitá účinnost. Když budu potřebovat rychlý zdroj el. energie tak utíká do vzduchu velké množství tepelné energie, když budu chtít zvýšit účinnost tak ztrácím možnost rychlého náběhu. Je to vždy něco za něco. U rychlého zdroje je prvotní investice relativně nízká ale za cenu krátké životnosti. Tak že během delšího provozu se cenové rozdíly stírají. Důvodem je velké tepelné namáhání vyžadující opravdu speciální materiály s příslušnými mechanickými vlastnostmi. Zatím tyto materiály nejsou.

přidat ke článku nový příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat. 
 
Reklama