Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Diskuse ke článku: Rozvoj podnikání s elektrickými akumulátory v ČR brzdí legislativa

Autor článku: Mgr. Jiří Zilvar, redakce
Plné znění článku: Rozvoj podnikání s elektrickými akumulátory v ČR brzdí legislativa
Anotace článku: Bateriová úložiště mohou pomoci stabilizovat elektrizační soustavu při hrozícím blackoutu, proměnlivé výrobě elektřiny z OZE nebo při náhlém zvýšení odběru z nabíječek elektromobilů. V České republice s nimi však zatím samostatně podnikat nelze a brzdí to jen legislativa.

přidat ke článku nový příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Příspěvky
Předmět: absurdnosti blbákova
Autor: Tomáš tom
Datum: 11.05.2019 22:21 odpovědět upozornit redakci

uživatel: 103641
reakce na ...
Právě řeším problém že distributor nechce povolit nabíjení akumulátoru, požaduje funkce které souvisejí s výrobou a dodávkou energie do sítě, přitom my chceme občas pouze nabíjet akumulátor nízkým tarifem který není v době nabíjení připojen k žádnému jinému zdroji energie než k distribuční síti a nabíječka neumí opačný tok energie. Prý když akumulátor jednou nabiji z distribuční sítě a potom od distribuční sítě odpojím a připojím ho k jinému zdroji energie, tak nejde o oddělený ostrovní provoz. Přitom u elektromobilu není problém ho jednou nabít z distribuční sítě například u veřejné nabíječky a jindy u nějaké ostrovní elektrárny. Takže asi budu muset dát akumulátor na podvozek a prohlásit jej za mobilní - elektromobilní přívěsný vozík.

Vázat legislativu akumulace energie na výrobnu energie a její druh je nesmysl, to spolu nijak nesouvisí. Akumulátor bude úplně stejně pracovat jak v areálu elektrárny tak i několik km daleko. Nevidím žádný rozumný důvod proč bych nemohl provozovat samostatný akumulátor bez výroby energie a poskytovat jen systémové služby. V zahraničí je toto běžné. A současné způsoby akumulace energie v přečerpávacích elektrárnách také nejsou legislativně vázány s nějakým zdrojem energie nebo majitelem/provozovatelem.
To se jen ČEPS a "nezávislé" ERÚ snaží nastavit pravidla tak, aby to vyhovovalo jen několika vyvoleným - stávajícím dodavatelům systémových služeb a nevlezl jim do toho někdo jiný.

přidat ke článku nový příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat. 
 
Reklama