Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Diskuse ke článku: Využití obnovitelné energie z fotovoltaického zdroje v rodinných domech

Autor článku: Ing. Jan Včelák, Ph.D., Ing. Petr Wolf, Ph.D., Univerzitní centrum energeticky efektivních budov, ČVUT v Praze, Erik Novák, MSc., ČVUT v Praze, Univerzitní centrum energeticky efektivních budov
Plné znění článku: Využití obnovitelné energie z fotovoltaického zdroje v rodinných domech
Anotace článku: Rozmach obnovitelných zdrojů je v současné době patrný z podpůrných programů, zájmu koncových uživatelů i nabídky nových služeb distributorů a obchodníků s energiemi. Efektivní integrace obnovitelných zdrojů do energetického hospodářství budov pro rezidenční nebo komerční využítí vyžaduje úpravu stávajícího řízení technologií případně přizpůsobení využití ostatních zdrojů energie. Podle dlouhodobých statistik budovy spotřebovávají cca 40 % veškeré vyrobené energie. Přitom právě budovy skýtají spolu s průmyslem obrovský potenciál pro instalaci obnovitelných zdrojů energie. V článku jsou uvedeny výhody i nevýhody jednotlivých typů nejčastěji používaných fotovoltaických systémů integrovaných v budovách a popis řešení, které umožní maximálně využít instalované obnovitelné zdroje, dále zhodnocení návratnosti jednotlivých typů fotovoltaických systémů bez započítávání dotační podpory a zhodnocení náročnosti instalace (jak finanční, tak odborné).

přidat ke článku nový příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Chronologický seznam příspěvků
případ 5Tomas Uhr14.06.2019 13:22
návratnost FVBohuslav Vintr23.05.2019 10:38

Příspěvky
Předmět: případ 5
Autor: Tomas Uhr
Datum: 14.06.2019 13:22 odpovědět upozornit redakci

uživatel: 129075
reakce na ...
Dobrý den, zajímalo by mě jak je simulace vytvořená vzhledem k životnosti baterie, jestli se uvažuje 100% vybití akumulátoru, nebo například jen 40% z důvodu delší životnosti, nebo se bere například, že se po např. 5ti letech koupí nový aku ?

Zajímá mě právě případ s akumulátorem, neboť si myslím, že drtivá většina instalací právě obsahuje s systému akumulaci do el.

děkuji, T.U.

Předmět: návratnost FV
Autor: Bohuslav Vintr
Datum: 23.05.2019 10:38 odpovědět upozornit redakci

uživatel: 123987
reakce na ...
V článku uvedené návratnosti ovšem platí jen v případě, že TV ohříváte tím nejdražším způsobem - přímo elektřinou.
Pokud máte (většinou společně pro vytápění) jiný, levnější zdroj pro ohřev TV, nebude finančně návratná ani jedna z variant FV.
Tím levnějším zdrojem je např. plynový kotel, nebo TČ, případně el. bojler s TČ.

přidat ke článku nový příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat. 
 
Reklama