Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Diskuse ke článku: Zrušení daňového zvýhodnění zemního plynu pro domovní kotelny

Autor článku: Ing. Josef Hodboď, TZB-info, obor Vytápění
Plné znění článku: Zrušení daňového zvýhodnění zemního plynu pro domovní kotelny
Anotace článku: Jak by se projevil návrh zákona rušícího současné daňové zvýhodnění zemního plynu pro vytápění v domovních kotelnách a domácnostech na cenu tepla? A jaké to má souvislosti se životním prostředím?

přidat ke článku nový příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Příspěvky
Předmět: Individuální vytápění
Autor: Lukáš Čeřovský
Datum: 19.06.2019 00:12 odpovědět upozornit redakci

uživatel: 119363
reakce na ...
Zdá se, že individuální vytápění bytů je jednodušší. V případě plynu to sice znamená zábor místa v bytě pro kotel, každý si musí dělat pravidelné revize plynovodu, kotle, komína, detektoru CO a při běžné životnosti malých kotlů cca jednou za 10 let koupit nový kotel. Na druhou stranu není potřeba obsluhovat a pravidelně revidovat domovní kotelnu, nejsou ztráty tepla ve stoupačkách, nemusí se pořizovat a pravidelně kalibrovat kalorimetry, nejsou dohady kolem rozúčtování tepla, začátek i konec topné sezóny si každý určí sám a navíc zůstává daňové zvýhodnění.

Zůstává ještě nějaký důvod k provozování domovní plynové kotelny?

přidat ke článku nový příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat. 
 
Reklama