Diskuse ke článku: Vliv vodních děl (nádrží) v povodí Vltavy na hydrologické extrémy – povodeň a sucho

Redakce @redakce před více než rokem23.07.2021 08:39:00
Diskuse ke článku: Vliv vodních děl (nádrží) v povodí Vltavy na hydrologické extrémy – povodeň a sucho

Plné znění článku: Vliv vodních děl (nádrží) v povodí Vltavy na hydrologické extrémy – povodeň a sucho


Anotace článku: Příspěvek popisuje funkci vodních nádrží při jejich zatížení hydrologickými extrémy. Uvádí, jakým způsobem přispívají ke snížení negativních účinků povodně a sucha, při současném plnění dalších účelů těchto nádrží. V příspěvku je konkrétně popsán způsob využití retenčních prostor nádrží při nástupu povodně a transformaci povodňové vlny a způsob hospodaření s vodou akumulovanou v zásobních prostorech nádrží, a to při běžné provozní situaci a také při výskytu sucha, kdy je nutné zajišťovat minimální zůstatkový průtok v profilech pod nádržemi a překlenout dobu výskytu suchého období. Příspěvek uvádí praktické zkušenosti s provozem vodních nádrží při povodni v roce 2013 a při výskytu sucha v roce 2015.

Vkládání nových příspěvků je dostupné pouze pro přihlášené uživatele

0 odpovědí

Reklama

Přihlášení

nebo se přihlaste emailem


Nemáte účet?

Vypadá to, že nejste přihlášen

Registrací a přihlášením získáte mnoho výhod. Neunikne vám žádný nový příspěvek u oblíbených témat, můžete se ptát i odpovídat.

Technická podpora

Máte potíže s přihlášením, vkládáním příspěvků, nebo se správou vašeho profilu? Napište nám! Uvítáme také připomínky, podněty a nápady k vylepšení diskuzního fóra. Děkujeme.