Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Diskuse ke článku: Integrovaný návrh vytápění NZEB s podporou BIM

Autor článku: Ing. Kateřina Kubrichtová, prof. Ing. Karel Kabele, CSc., ČVUT v Praze, Fakulta stavební, katedra TZB
Plné znění článku: Integrovaný návrh vytápění NZEB s podporou BIM
Anotace článku: Článek se zabývá technologií BIM v součinnosti s projektováním TZB. Téma je rozděleno do dvou částí. V první části je popsána komplexní problematika týkající se technologie BIM a její zavedení v TZB praxi. V druhé části je znázorněno porovnání výpočtu tepelných ztrát dle ČSN EN a pomocí BIM nástroje.

přidat ke článku nový příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Předmět: V jakém SW BIM byl proveden výpočet?
Autor: Radim Koutňák
Datum: 12.08.2019 11:12 odpovědět upozornit redakci

uživatel: 102015
reakce na ...
V jakém programu (BIM) byl výpočet proveden?
Obecně mi u BIM software chybí bližší informace o možnostech projektování topení /tepelné ztráty, návrhy otopné plochy (jak radiátorů tak podlahovky), materiálové databáze radiátorů, potrubí, armatur, izolací, apod./. Možná mám chybné představy, ale nemůžu si je opravit, když se v souvislosti s BIM projektováním dočtu vždy jen o návrhu stavební části, ale nic o profesích. Mám teď na mysli především Revit, což je jediný BIM SW o kterém vím, že ho v nějakém (velmi malém) rozsahu projekční firmy v mém okolí používají.
Občas, když se moc vyptávám, se dozvím, že existují k Revitu i nějaké profesní nadstavby, ovšem bez dalších podrobností. A při dalším pátrání zjistím, že tyto nástavby jsou jen "v původním znění" (tj. bez lokalizace) a jejich cena je obdobná ceně vlastního Revitu.

Teď jsem zjistil, že v článku je psáno, že výpočet byl proveden v Revitu. Ostatní text ale i nadále platí ;-).

přidat ke článku nový příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat.