Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Diskuse ke článku: Kotlíkové dotace – kontrola může přijít i k vám

Autor článku: Zbyněk Ptáček, BEAUFORT s.r.o.
Plné znění článku: Kotlíkové dotace – kontrola může přijít i k vám
Anotace článku: Údaje v žádosti o kotlíkovou dotaci se nevyplatí falšovat. Krajské úřady musí určitý počet žádostí zkontrolovat.

přidat ke článku nový příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Chronologický seznam příspěvků
Sci-fiPetr Much15.10.2019 08:56
Výměna kotlůJaroslav Pokorný23.09.2019 13:49

Příspěvky
Předmět: Sci-fi
Autor: Petr Much
Datum: 15.10.2019 08:56 odpovědět upozornit redakci

uživatel: 123057
reakce na ...
Optimální je volit palivo, které bude dlouhodobě dostupné, pochází z lokálních zdrojů, je cenově stabilní a nehrozí mu riziko ekologických sankcí,“

Takové palivo ale neexistuje, to je jediná vada uvedené rady.

Předmět: Výměna kotlů
Autor: Jaroslav Pokorný
Datum: 23.09.2019 13:49 odpovědět upozornit redakci

uživatel: 127941
reakce na ...
Pamatujete diskuze o dostavbě Temelína zač. 90. let? Tehdy se začalo masivně propagovat topení levnou a čistou (el. kamna mají komín u elektrárny kdesi daleko!) elektřinou. Během jednoho roku byl plánovaný výkon Temelína nainstalovaný v přímotopech! Zároveň se za 2 miliardy odsířily tepelné elektrárny. A pak se řeklo - investice byly veliké a musejí se splatit! A tak tepelky jely dál. A pak se cena elektřiny liberalizovala, zdražila se, a lidé začali přímotopy vypínat. A elektřina se začala výhodně prodávat do Německa!
Pokud vezmu do úvahy veřejnou politiku za posledních skoro 30 let, pak se obávám, že až se podaří úředně donutit občany vyhodit staré kotle na uhlí a instalovat si moderní, na dřevo, plyn, elektřinu, tak stát jednak zdraží ty energie, a druhak konkrétně toho dřeva bude málo. Za 5 let nám zmizí většina lesů a naopak, kdekdo bude mít kotel na dřevo. A co pak? A až Německo odstaví atomky, budou Němci ochotni naši elektřinu přeplatit. A ČEZ bude povinen vydělat co nejvíce, tak jim elektřinu prodá!

přidat ke článku nový příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat. 
 
Reklama