Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Diskuse ke článku: Výměny kotlů – co nelze spalovat v kotlích na pevná paliva

Autor článku: Ing. Zdeněk Lyčka
Plné znění článku: Výměny kotlů – co nelze spalovat v kotlích na pevná paliva
Anotace článku: Základní otázka zní: „Co je a co není palivo, doklady o nákupu paliva, co je hnědé energetické uhlí, smí se v kotli na dřevo spalovat dřevotříska?“ Na tuto otázku odpovídá tento článek.

přidat ke článku nový příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Chronologický seznam příspěvků
Re: absurdnosti blbákova, cisty vzduch je to poslední o co tu jdeLadislav Štrajt28.09.2019 20:26
Re: Spalování odpaduJaroslav Pokorný23.09.2019 14:08
Re (2): pro pobaveníOndřej jjj14.09.2019 11:28
absurdnosti blbákova, cisty vzduch je to poslední o co tu jdeTomáš tom13.09.2019 14:04
Re: pro pobaveníZdeněk Lyčka12.09.2019 12:24
Re: pro pobaveníPetr Much12.09.2019 09:55
Re: Spalování odpaduPetr Much12.09.2019 09:32
Není to nesmysl ?Petr Much12.09.2019 09:29
Spalování odpaduVáclav Rada11.09.2019 09:45
pro pobaveníOndřej jjj11.09.2019 08:40

Předmět: absurdnosti blbákova, cisty vzduch je to poslední o co tu jde
Autor: Tomáš tom
Datum: 13.09.2019 14:04 odpovědět upozornit redakci

uživatel: 103641
reakce na ...
Všeho schopní úředníci z Ministerstva životního prostředí dokázaly certifikovat toxické odpady z Ostravských lagun jako palivo a nabízeli to nic netušícím občanům jak v ČR tak Polsku. Mávnutím úřednického razítka se najednou toxickému odpadu neříká odpad, ale palivo.
Já jsem si udělal kotel na PET láhve a nechal změřit emise a ty jsou nižší než z kotle na dřevo nebo uhlí a jiného takzvaného "certifikované paliva". Ministerstvo ovšem odmítá PET láhve certifikovat jako palivo takže se spalováním PET lahví dopouštím nelegální činnosti.
Jak souvisí výkon kotle s emisemi? Proč zrovna 300kW? Pro koho je to zase na míru vytvořený absurdní zákon?
Jak těm úředníkům zabránit aby nám tady dále takto škodili a ničili životní prostředí?

Předmět: Re: absurdnosti blbákova, cisty vzduch je to poslední o co tu jde
Autor: Ladislav Štrajt
Datum: 28.09.2019 20:26 odpovědět upozornit redakci

uživatel: 121642
reakce na ...
Oni jsou všeho schopní na př. zákaz svépomocí a naráz veletoč o 180st.
Nebo dotace na pergoly, když drtivá většina stavebníků šetří každou korunu při stavbě. A dotace na dešťovou vodu? Až dotované zařízení dojde, bude si majitel pořizovat nové tentokrát za svoje peníz? Uhelné kotle? Stejně všechny nebudou vyměněny. Zpracování dotací = obrovské množství dokladů a doktorandských výpočtů za několik desítek tisíc korun, které nikdo nebude potřebovat. Dotace na baterie. Ano, ale pokud již máte dříve instalaci která tehdy nebyla uzpůsobenu na baterie tak nic Atd.

Předmět: Není to nesmysl ?
Autor: Petr Much
Datum: 12.09.2019 09:29 odpovědět upozornit redakci

uživatel: 123057
reakce na ...
V teplovodních kotlích na pevná paliva nelze spalovat ......, odpadní papírové obaly, různé tiskoviny,.....

Jako na zátop nebudu kupovat čistý papír s atestem pro kotle. Není důvod, proč by člověk nemohl rozdělat do novin či do kartonové krabice.
Zajímalo by mě, zda zákonodárci vůbec přemýšlí.

Předmět: Spalování odpadu
Autor: Václav Rada
Datum: 11.09.2019 09:45 odpovědět upozornit redakci

uživatel: 117631
reakce na ...
Dobrý den, článek přesně popisuje legislativu, ale dokud se vysokými pokutami nebudou postihovat nepoučitelní palici odpadu, nic se nezmění. Ze svého okolí vím o případech pálení dřevotřísky, vyjetého oleje, filtrů od oleje aj., nejen u domácností, ale i u firem. Lidé jsou nepoučitelní. Myšlení paliče: Odpad je levné palivo. A postihy nehrozí.

Předmět: Re: Spalování odpadu
Datum: 12.09.2019 09:32 odpovědět upozornit redakci

reakce na ...
Ale stát podporuje a chce podporovat spalování odpadu.
Umělé zdražování legálních paliv nesmyslnými (politickými) daněmi není nic jiného než podpora spalování všeho, co hoří.
Zase to řeší problém s množstvím skládkovaného odpadu.

Předmět: Re: Spalování odpadu
Autor: Jaroslav Pokorný
Datum: 23.09.2019 14:08 odpovědět upozornit redakci

uživatel: 127941
reakce na ...
V 90. letech se do ČR začaly ze Švédska dovážet kotle na olej, certifikované na spalování vyjetého oleje, v nichž bylo možno spalovat i olejové filtry. Hojně si je proto začaly instalovat autoservisy. Naši úředníci na to hned "skočili" a používání těchto kotlů v provozovnách zakázali. Znal jsem jednoho majitele autoservisu, který se tedy tento kotel nainstaloval do rodiného domku a v provozovně topil plynem.

Sám jsem topil i lignitem i ostravskými kaly. Na rozdíl od jiných, jsem oba druhy kupoval co nejdříve, aby ve sklepě stačily vyschnout! Kaly jsem přeséval, topil hrudkami a z prachu dělal "brikety" - navlhčil je, trochu slisoval a vedle kotle sušil. Do kotle jsem pak vkládal velké kusy, které dobře hořely. Tím jsem docílil vysoké výhřevnosti (neodpařovala se zbytečná voda) a z komína netekl kondenzát!

Předmět: pro pobavení
Autor: Ondřej jjj
Datum: 11.09.2019 08:40 odpovědět upozornit redakci

uživatel: 110009
reakce na ...
Fotogalerie:
obrázek č. 1 obrázek č. 2
dakon UR21 navod

Předmět: Re: pro pobavení
Datum: 12.09.2019 09:55 odpovědět upozornit redakci

reakce na ...
otázkou je, co myslel výrobce kuchyňskými odpadky.
Vzhledem k datu výroby pravděpodobně max. papírové či dřevěné obaly.
Ale dobrý, do roku 2022 možno legálně spalovat bordel

Předmět: Re: pro pobavení
Autor: Zdeněk Lyčka
Datum: 12.09.2019 12:24 odpovědět upozornit redakci

uživatel: 102819
reakce na ...
Kotle UR se vyráběly v sedmdesátých letech, než je nahradily kotle DOR v letech osmdesátých. To emise z malých zdrojů nikdo neřešil. Při certifikaci stačilo splnit emisní limit pro CO 2 % , což je 40x víc, než bude za chvíli požadovat ekodesign.
Ale jak je uvedeno v článku, i když návod ze sedmdesátých let povoluje v kotli spalování domovního odpadu, zákon to zakazuje. Samozřejmě noviny na podpalubí nikdo neřeší, pokud jich kolem kotle nemáte vyskládáno půl tuny.

Předmět: Re (2): pro pobavení
Autor: Ondřej jjj
Datum: 14.09.2019 11:28 odpovědět upozornit redakci

uživatel: 110009
reakce na ...
Jasne proste odpad nespalovat, todle bylo jen pro zajímavost:)

přidat ke článku nový příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat.

Reklama