Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Diskuse ke článku: Vzrušující rekonstrukce části starobylého interiéru

Autor článku: Ing. arch. Petr Brandejský, redakce
Plné znění článku: Vzrušující rekonstrukce části starobylého interiéru
Anotace článku: Osvícený majitel a investor v jedné osobě se snaží navrátit dobovému interiéru původní noblesu a eleganci. Jedním z nosných prvků jsou nádherné dvoukřídlé dveře s rámovanou kazetovou výplní a tříčtvrtečním translucentním malovaným prosklením. Jak uchopit tento obtížný problém a zdárně ho vyřešit?

přidat ke článku nový příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Chronologický seznam příspěvků
Odpověď: Vzrušující rekonstrukce části starobylého interiéru Petr Brandejský10.10.2019 10:59
Poznámka ke vzrušující rekonstrukciEduard Justa08.10.2019 08:24

Příspěvky
Předmět: Odpověď: Vzrušující rekonstrukce části starobylého interiéru
Autor: Petr Brandejský
Datum: 10.10.2019 10:59 odpovědět upozornit redakci

uživatel: 130736
reakce na ...
Dobrý den, pane Justo,
přiznám se, že genezi celé rekonstrukce neznám a dostal jsem se k ní, až ve chvíli restaurování dveří. Netuším jaké bylo zadání, jaký byl záměr investora, neznám jeho vkus, ani kolik měl majitel peněz na to, co vidíme na fotkách. Netvrdím, že dlažba nemohla být lepší, vkusnější a "dobovější". Nicméně na tyto věci nemám jako redaktor absolutně žádný vliv. Stejně tak mi nepřísluší dělat arbitra nebo příkře posuzovat výsledek. Těžištěm mého článku bylo velmi vydařené znovuoživení dveří, které si z mého pohledu opravdu zasloužilo přívlastek "vzrušující" rekonstrukce. Podle Vaší profese tuším, že každý vidíme to své. Je jasné, že vaše oko zachytí detaily, které jsou vám blízké a vidíte jejich kvalitu z pohledu profesionála. Zároveň mě však těší, že náš server navštěvujete a pečlivě sledujete naše příspěvky a svým glosováním zkvalitňujete jejich obsah. Děkuji za Váš příspěvek. PB

Předmět: Poznámka ke vzrušující rekonstrukci
Autor: Eduard Justa
Datum: 08.10.2019 08:24 odpovědět upozornit redakci

uživatel: 125988
reakce na ...
Dobrý den,
je hezké, že se rekontruovaly skla a truhlářské výrobky. Proč se také neuvedly do původního stavu i keramickédlažby. Z obrázku je viditelné, že nejsou původní a tím znehodnocují celou "vrušující" rekonstrukci.
Dr. Edurard Justa
Cech obkladačů ČR
předs. technické komise

přidat ke článku nový příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat. 
 
Reklama