Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Diskuse ke článku: Změny v navrhování protiradonových opatření podle revidované ČSN 73 0601

Autor článku: prof. Ing. Martin Jiránek, CSc., ČVUT v Praze, Fakulta stavební
Plné znění článku: Změny v navrhování protiradonových opatření podle revidované ČSN 73 0601
Anotace článku: Článek popisuje všechny podstatné změny v oblasti navrhování a provádění protiradonových opatření, které zavedlo revidované znění ČSN 73 0601 platné od 1.10.2019. Představen je nový způsob volby protiradonového opatření podle typu stavby a nová koncepce navrhování podle návrhových hodnot vstupních parametrů. Detailně je popsána nová metodika navrhování protiradonových izolací, podle které lze na ochranu stavby použít jen takovou izolaci, jejíž radonový odpor je větší než předepsaný minimální radonový odpor.

přidat ke článku nový příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Příspěvky
Předmět: Online měření radonu
Autor: Petr Petz
Datum: 29.01.2020 12:11 odpovědět upozornit redakci

uživatel: 131798
reakce na ...
Dobrý den, rád bych k tomuto tématu doplnil, že Tesla Hloubětín, která je svým radonovým programem známa nedávno založila novou divizi IoT (internetu věcí) a radonové sondy jsou do ní zapojeny. V praxi to znamená, že jste schopni kontinuálně měřit radon v místnosti bezdrátovou sondou, která nepotřebuje žádnou instalaci a je na baterky, a která dokáže údaje online sdílet do webové aplikace, do které máte přístup. Jako BONUS při překročení Vámi nastavené úrovně koncentrace je schopna Vám zavolat na Váš mobilní telefon a nahlásit alarm a nutnost vyvětrání, případně ji lze rovnou napojit na rekuperaci nebo cokoli podobného. V případě že chcete více informací neváhejte mne kontaktovat na .

přidat ke článku nový příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat. 
 
Reklama