Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Diskuse ke článku: Výpočet letného prehrievania budov

Autor článku: Ing. Radoslav Ponechal, PhD., Stavebná fakulta Žilinskej univerzity v Žiline, katedra Pozemného staviteľstva a urbanizmu
Plné znění článku: Výpočet letného prehrievania budov
Anotace článku: Problematika výpočtu letného prehrievania je odbornej verejnosti menej známa, hoci sa stáva čoraz aktuálnejšou. Príspevok sa v prvej časti zaoberá aktuálnymi normovými požiadavkami v tejto oblasti. Ďalej uvádza príklad výpočtových programov. Hlbšie rieši problém klimatickej okrajovej podmienky a ďalších podstatných faktorov, ovplyvňujúcich výsledok výpočtu letného prehrievania ako je vetranie a vnútorné tepelné zisky.

přidat ke článku nový příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Příspěvky
Předmět: Teploty vzduchu
Autor: Jiří Hejhálek
Datum: 03.02.2020 18:28 odpovědět upozornit redakci

uživatel: 107426
reakce na ...
Dobrý den,
ještě chápu, že tu je e-norma, podle které se prostup tepla měří z teplot vzduchu. Nerozumím ale tomu, proč když slunce rozpálí fasádu, střechu ap. (anebo ji studená obloha v nocí zchladí), tak proč nezměřím rovnou povrchové teploty, abych je tak dosadil do vzorce, v němž (kvůli zbytečné přesnosti) třeba ignoruji přestupový odpor 0,04. Měření teploty vzduchu v blízkosti sluncem rozpálení obálkové plochy na nějakém domě, je navíc nepřenositelné jinam i do jiných větrných podmínek...

Jiří Hejhálek

přidat ke článku nový příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat. 
 
Reklama