Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Diskuse ke článku: Renovace obytných a jiných budov a její dopady na budoucnost oboru Vytápění – díl 1.

Autor článku: Ing. Josef Hodboď, redakce
Plné znění článku: Renovace obytných a jiných budov a její dopady na budoucnost oboru Vytápění – díl 1.
Anotace článku: Pro dlouhodobé investice, kam patří i vytápění, příprava teplé vody aj. je zásadní se opírat o dlouhodobou strategii České republiky. V článku jsou výňatky z dokumentu zpracovaného Odborem energetické účinnosti a úspor MPO ČR.

přidat ke článku nový příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Příspěvky
Předmět: Performance gap
Autor: Jozef Homola
Datum: 22.04.2020 07:23 odpovědět upozornit redakci

uživatel: 100172
reakce na ...
https://link.springer.com/article/10.1007/s12053-018-9634-8

V souvislosti s uvedeným tohoto článku doporučuji k pozornosti i jiný zajímavý materiál na odkaze. Tam někdo vyhodnotil jak velké jsou sliby dosažitelných úspor před renovací a čeho se skutečně dosáhlo. prostě výsledky jsou daleko za očekáváním a to odrazuje investory jít do nákladných úprav, protže se peníze nevrtí podle předpokladu. Často se mluví o termínu "PERFORMANCE GAP" (není dosaženo parametrů ačkoliv by se to dalo). Zjednodušeně řečeno, všechny parametry (přínosy kotlů, izolací, větrání) jsou tak reklamou nadsazené, že když se to sečte, tak výsledek je vždy po realizaci horší. Roněž termín "SINGLE FAMILY" rezonuje, protože zhoršuje statistiky (jedna osoba a často ve dvou bytech).

přidat ke článku nový příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat. 
 
Reklama