Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

--:--


Diskuse ke článku: Novela vyhlášky č. 78/2013 Sb. – Část 3: Nastavení faktorů primární energie z neobnovitelných zdrojů

Autor článku: Ing. Michal Čejka, Šance pro budovy
Plné znění článku: Novela vyhlášky č. 78/2013 Sb. – Část 3: Nastavení faktorů primární energie z neobnovitelných zdrojů
Anotace článku: Mezi odbornou veřejností probíhá již léta diskuse ohledně smysluplnosti a nastavení hodnocení budovy na úrovni primární energie z neobnovitelných zdrojů, která je často chybně interpretována jako environmentální hodnocení PENB. Tento způsob hodnocení je však založen na širším úhlu pohledu – vyjádření budovy v kontextu efektivity využití primárních zdrojů energie ČR. V rámci změn evropské legislativy se tento ukazatel stává oprávněně základní srovnávací rovinou hodnocení energetické náročnosti budov, a proto je mu věnována i významná část novely vyhlášky č.78/2013 Sb.

přidat ke článku nový příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Příspěvky
Předmět: Mysleli jsme to dobře, ale dopadlo to jako vždycky.
Autor: Petr Zíka
Datum: 21.07.2020 17:49 odpovědět upozornit redakci

uživatel: 100057
reakce na ...
Celý systém je úplně odtržený od reality a měl by se zrušit. Jeden příklad: aby čísla vyšla, musím si dát na střechu FVE s prodejem mimo budovu (to mi při výpočtu hodně pomůže). Co na tom, že je to pro mne ekonomická sebevražda. Na té mojí elektrárně potom vydělají všichni, co se motají na mé faktuře za elektriku, a já ten cirkus financuji. Že je dobré stavět úsporné domy a myslet na to, že energie jsou drahé, o tom není pochyb. Ale proboha, kam se to zvrhlo?

přidat ke článku nový příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat. 
 
Reklama