Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Diskuse ke článku: Efektivita kompaktní větrací jednotky s tepelným čerpadlem v rodinném domě

Autor článku: Ing. Radek Červín, Fakulta strojní, ČVUT v Praze, doc. Ing. Tomáš Matuška, Ph.D., Univerzitní centrum energeticky efektivních budov, ČVUT v Praze
Plné znění článku: Efektivita kompaktní větrací jednotky s tepelným čerpadlem v rodinném domě
Anotace článku: Předmětem zkoumání je větrací jednotka s tepelným čerpadlem zajišťující podtlakové větrání v konkrétním RD. Ze získaných parametrů byla zpracována celoroční energetická bilance provozu. Pro celkovou tepelnou ztrátou 5 kW byl vyhodnocen sezónní topný faktor SPF celého systému na úrovni 2,5.

přidat ke článku nový příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Příspěvky
Předmět: nesouhlas
Autor: Jaroslav Šalý
Datum: 13.07.2020 13:38 odpovědět upozornit redakci

uživatel: 127876
reakce na ...
Vzhledem ke zkušenostem z provozu tepelných čerpadel nesouhlasím s proklamovanou účinností v souvislosti s provozem v domě. Protože odčerpané teplo ze vzduchu je nutné nahradit, proto účinnost takového systému klesá (v nějaké německé studii - jsem si nepoznamenal byla uvedena účinnost dle teplot v rozmezí 1,04? do 1,4.)

přidat ke článku nový příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat. 
 
Reklama