Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Diskuse ke článku: Dílčí uživatelský generel vody, aneb pohled na vnitřní vodovod přes jeho dlouhou životnost a vliv na životní prostředí. Část 1.

Autor článku: Ing. Josef Hodboď, TZB-info, obor Vytápění
Plné znění článku: Dílčí uživatelský generel vody, aneb pohled na vnitřní vodovod přes jeho dlouhou životnost a vliv na životní prostředí. Část 1.
Anotace článku: Investiční a provozní náklady a skutečná životnost vnitřního vodovodu se významně promítají do skutečné ekonomiky objektu a jeho provozu. Chyby, které jsou s vnitřními vodovody spojeny, nás všechny zbytečně ochuzují, jen malé skupině generují práci. Je nutné změnit pohled na význam vnitřních vodovodů, zvláště když se to týká objektů spravovaných státem, obcemi nebo sloužících veřejnosti.

přidat ke článku nový příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Příspěvky
Předmět: Problém s elektrokorozí ve vodovodu RD
Autor: Mirek Čenda
Datum: 07.07.2020 10:51 odpovědět upozornit redakci

uživatel: 131760
reakce na ...
Dobrý den, provozuji 20 let starý vodovod v rodinném domě. Za tuto dobu provozu se objevují závady, které bych u takto "starého" rozvodu neočekával. Nejsem odborník na tuto problematiku, ale mám dojem, že závady nejsou způsobeny klasickou korozí, ale elektrokorozivitou. Materiál vodovodu je převážně plast, ale vyskytují se v něm prvky z mosazi, oceli i mědi. Za uvedenou dobu provozování jsem již 2x měnil zásobník na teplou vodu (smaltovaný, předepsané výměny katody prováděny), 2x výměna tlakové nádoby od darlingu (děravá pozinkovaná příruba), častá výměna mosazných částí baterií. Při prohlídce "děravých" komponent většinou vyloženě chybí části dílů (fitinky, ramínka baterií). A na jiné části se zase materiály nanášejí. Při rozboru vody zjištěna abnormální vodivost vody. Jako zdroj vody je využíván vrt. Jaký způsob ochrany vodovodního řádu je v takovém případě možný?

přidat ke článku nový příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat. 
 
Reklama