Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Diskuse ke článku: Měření radonu ve vodě a ozdravná opatření

Autor článku: Vlastimil Růžička, redakce
Plné znění článku: Měření radonu ve vodě a ozdravná opatření
Anotace článku: Z normy ČSN 73 0601 Ochrana staveb proti radonu z podloží a ČSN 73 0602 Ochrana staveb proti radonu a záření gama ze stavebních materiálů vyplývají kromě jiného i postupy pro ozdravná opatření, která se ověřují měřením objemové aktivity radonu v daném prvku či přímo v budovách. Provádí je Státní úřad pro jadernou bezpečnost (SÚJB), jehož zástupci nám odpověděli na otázky ohledně radonu ve vodě.

přidat ke článku nový příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Příspěvky
Předmět: radon v novostavbě
Autor: Olga Ondrůjová
Datum: 20.07.2020 23:21 odpovědět upozornit redakci

uživatel: 132796
reakce na ...
Prosím o radu. Bydlíme v novostavbě. Po přestěhovaní nechali jsme změřit radon, výsledek byl 6x vyšší než norma. Firma nechala nás žit v tom 1,5 roku, pořad se měřilo, než se přišlo na to, že nezaizolovali elektro kabely při výstupu ze zakl. desky. Teď je to v normě. Firma říká, že je teď vše OK, nechce slyšet o vyrovnaní. Může někdo nám poradit na koho se máme obrátit nejenom kvůli ujme na zdraví, ale i kvůli porušení atomového zákonu. Děkuji.

přidat ke článku nový příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat. 
 
Reklama