Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Diskuse ke článku: Komentář: Kdo skutečně zaplatí Dukovany?

Autor článku: Jan Palaščák, Amper holding
Plné znění článku: Komentář: Kdo skutečně zaplatí Dukovany?
Anotace článku: Vláda schválila "Lex Dukovany", tj. "bezemisní zákon", který garantuje investorovi do nových jaderných bloků, že víceméně jakékoliv náklady projektu budou uhrazeny koncovými spotřebiteli v nové platbě za jistič, resp. rezervovaný příkon.

přidat ke článku nový příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Příspěvky
Předmět: Dostavba Dukovan
Autor: Robin Lejsek
Datum: 01.08.2020 09:23 odpovědět upozornit redakci

uživatel: 129834
reakce na ...
Bude asi zajímavé, jak to všechno dopadne, ale když je zmíněno finanční řešení je otázka, jaké technologické řešení by bylo z tohoto hlediska vhodné. Píšu to z toho důvodu, že se objevuje možnost stavby jaderných elektráren skrze tzv. modulární jaderné reaktory, které jsou menší než klasické jaderné elektrárny, méně finančně i technicky náročné na stavbu a dají se v případě potřeby mezi sebou propojit do větších celků. Možná by se tímto způsobem mohlo do značné míry předejít riziku většího prodražení stavby, které by pak nesli spotřebitelé elektřiny.
Případně se nabízí i otázka, zda místo velké jaderné elektrárny (díky technologii modulárních jaderných reaktorů) nemít raději více menších, které by mohly v potřebném rozsahu dodávat elektřinu na daném teritoriu - třeba 1-2 kraje. Ale to už se dostávám trochu jinam než je téma článku.

přidat ke článku nový příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat. 
 
Reklama