Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Diskuse ke článku: Ceny elektřiny a plynu klesají. Zlevnili však jen dva dodavatelé

Autor článku: Ing. Jan Schindler, redakce
Plné znění článku: Ceny elektřiny a plynu klesají. Zlevnili však jen dva dodavatelé
Anotace článku: Od září zlevnil přední dodavatel innogy elektřinu i plyn pro všechny své zákazníky. O měsíc později se přidala skupina ČEZ. Navzdory mediálním prohlášením jiných dodavatelů zatím nenašla tato iniciativa další následovníky.

přidat ke článku nový příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Chronologický seznam příspěvků
Re: Pokles cen elektřiny a plynuDavid Řezníček12.11.2020 15:38
Pokles cen elektřiny a plynuRobin Lejsek10.11.2020 07:38

Autor: Robin Lejsek
Datum: 10.11.2020 07:38 odpovědět upozornit redakci

uživatel: 129834
reakce na ...
Nedá se vyloučit, že řada dalších dodavatelů čeká na každoroční rozhodnutí ERÚ ohledně regulované části cen energií, které obvykle přichází na konci listopadu - a pak do svých ceníků promítnou i příznivý vývoj ohledně cen na trhu s energiemi. Nepřekvapilo by mne, kdyby k tomu došlo během prvního čtvrtletí roku 2021, protože Innogy i ČEZ jsou velkými hráči na trhu a určitě se najde dost zájemců z řad zákazníků, kteří o jejich nabídku projeví zájem.
Co se mne týká, tak mám tarif, který se odvíjí od cen na spotovém trhu, a je na dobu neurčitou - tedy bez závazku. Přijde mi to lepší, protože člověk není tolik závislý na dobré vůli dodavatele, pokud jde o ceny, protože v tomto případě je určuje především trh, který poskytuje přesnější pohled na aktuální vývoj. Ale záleží na každém čemu dá přednost - neodsuzuji třeba tarify s fixovanou cenou na určité období, které za určitých podmínek mají své výhody.

Předmět: Re: Pokles cen elektřiny a plynu
Autor: David Řezníček
Datum: 12.11.2020 15:38 odpovědět upozornit redakci

uživatel: 133420
reakce na ...
Jsou to velké firmy, tak mají daleko větší prostor pro zlevnění než ty menší, které s tím třeba taky přijdou, ale až později. Mně vyhovuje spotová cena, už to tak mám u Bohemie en. účtovaný nějakou dobu a letos se mi přesně potvrdilo to, že nemusím čekat na dobrou vůli dodavatele, že zlevní, ale trh to rozhodl daleko dřív, dají se tak ušetřit příjemný peníze.

přidat ke článku nový příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat.

Reklama