Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Diskuse ke článku: 3 miliardy korun navíc na programy vodního hospodářství proti suchu a pozemkové úpravy

Autor článku:
Plné znění článku: 3 miliardy korun navíc na programy vodního hospodářství proti suchu a pozemkové úpravy
Anotace článku: Peníze půjdou například na obnovu a výstavbu rybníků a malých vodních nádrží, závlahy, propojování vodárenských soustav a výstavbu a obnovu infrastruktury vodovodů a kanalizací pro obce. O 3 miliardy Kč navíc bude mít letos Ministerstvo zemědělství.

přidat ke článku nový příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Příspěvky
Předmět: Financování pozemkových úprav
Autor: Ivo Podracký
Datum: 14.12.2020 19:00 odpovědět upozornit redakci

uživatel: 133690
reakce na ...
Fotogalerie:
obrázek č. 1 obrázek č. 2
Tato optimisticky propagandistická zpráva Mze pouze potvrzuje tristní stav podfinancovaných pozemkových úprav. V rozpočtu Pozemkového úřadu tzv. navýšení o 1,3 miliardy korun pouze dorovnává výpadek financování z ostatních zdrojů, jako byl Program rozvoje venkova. Za ministra Jurečky Pozemkový úřad zahájil v roce 2015 271 PÚ, v roce 2016 241 PÚ a v roce 2017 205 PÚ. Za vlády pana Babiše personálně zdecimovaný Pozemkový úřad, zahájil v roce 2018 již pouze 140 PÚ a V roce 2019 147 PÚ. (Vyhodnocení roku 2020 není prozatím k dispozici). Předpoklad 150 zahájených PÚ v roce 2021 tedy pouze ukazuje absolutní ignorování alarmující potřeby změn v krajině, které by měly vést mj.také k zadržování vody v krajině. Zdroj přiložené grafů: SPÚ ČR.

přidat ke článku nový příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat. 
 
Reklama