Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Diskuse ke článku: Metodický návod k realizaci přípojných míst pro náhradní zdroje elektrické energie II

Autor článku: pplk. Ing. Jiří Rosenkranz, rada Odbor ochrany obyvatelstva a krizového řízení MV - generální ředitelství HZS ČR
Plné znění článku: Metodický návod k realizaci přípojných míst pro náhradní zdroje elektrické energie II
Anotace článku: U nově budovaných, nebo rekonstruovaných staveb krizové infrastuktury je vhodné řešit přípojná místa již v rámci projekční přípravy a v návaznosti na dostupnou techniku – KEC, která dokáže tyto místa obsloužit a připojit se k nim.

přidat ke článku nový příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Příspěvky
Předmět: Zapojení náhradních zdrojů.
Autor: Milan Havliček
Datum: 10.01.2021 19:06 odpovědět upozornit redakci

uživatel: 108104
reakce na ...
Tento materiál je přínosný. Lze jen doufat, že tato přípojná místa se konečně začnou realizovat. Bohužel majitelé kritické infrastruktury nejsou ochotni investovat do přípojných bodů, protože to zatím nepotřebovali.

Pozn. k autorům - zemnění mobilních generátorů na 5 ohmů je v praxi nerealizovatelné. Nebo jen tam, kde je zřízen zemnící bod. Postačující je zemnění přes PE nebo PEN vodič.

S pozdravem Ing. Milan Havlíček

přidat ke článku nový příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat. 
 
Reklama