Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Diskuse ke článku: Kolik čmoudících kotlů se ještě musí vyměnit?

Autor článku: Ing. Zdeněk Lyčka
Plné znění článku: Kolik čmoudících kotlů se ještě musí vyměnit?
Anotace článku: Víme, kolik je v provozu kotlů na pevná paliva, které neplní emisní limity alespoň třídy 3 a které musí být vyřazeny z provozu nejpozději do začátku září 2022? Napovědět mohou údaje Asociace podniků topenářské techniky (APTT).

přidat ke článku nový příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Příspěvky
Předmět: Upřesnění
Autor: Petr Much
Datum: 06.01.2021 14:55 odpovědět upozornit redakci

uživatel: 123057
reakce na ...
Kdo tvrdí, že každý kotel pod 3.emisní třídu čmoudí a je problém pro životní prostředí, je jen lobbistou jednajícím ve prospěch výrobců nových kotlů.
A důvod ?
To, že si někdo pořídí nový kotel s papírovou emisní třídou 5, jaksi v reálu neznamená, že nebude mít např. díky nekvalitnímu palivu (což uživatel kotle těžko ovlivní) emise srovnatelné s takzvanými "špinavými kotli".

Že je celá aféra kolem špinavých a čmoudících kotlů jen vrcholem pokrytectví politiků a lobbistů a absolutní neznalosti problematiky životního prostředí, je na delší debatu, která sem ale už nepatří.

přidat ke článku nový příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat. 
 
Reklama