Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Diskuse ke článku: Pokračování kotlíkových dotací v rámci programu OPŽP 2021 – 2027

Autor článku: Ing. Zdeněk Lyčka
Plné znění článku: Pokračování kotlíkových dotací v rámci programu OPŽP 2021 – 2027
Anotace článku: Přinášíme stručnou informaci o vývoji situace v případě pokračování úspěšného dotačního programu „Kotlíkové dotace“.

přidat ke článku nový příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Příspěvky
Předmět: Re
Autor: David Mik
Datum: 08.01.2021 18:43 odpovědět upozornit redakci

uživatel: 133851
reakce na ...
Dobrý den pane Lycko,

V návaznosti na váš článek si jen dovolím pár vět. Nevím, jestli je myšleno, že kdyby řešil administraci dotaci přímo Sfzp že by se něco urychlilo. Na regionálních pobočkách je max 5 zaměstnanců. Nevím jestli by bylo opět vhodné nabírat na tyto pozice nové zaměstnance. I když to krajům a některým obzvlášt šíleně trvá tak za těch 5 let si myslím že ty týmy mají již nějaký svůj systém nastavený a vždy se po určité době dostaví finální výsledek schválení i následné vyplacení. Já osobně vidím problém bohužel úplně jinde. A to třeba přímo u Sfzp. Kdy se neustále měnily podmínky v programu. Tady se říká že je ještě stále přes 300 tis nevyhovujích kotlů. A že datum 1.9.2022 se blíží a kolik by se těch zdrojů mělo měsíčně vyměnit. Dost často slyším názor že lidé by ten zdroj i již vyměnili předem bez finální schválené dotace i letos ale chtěli by mít jistotu že třeba způsobilý výdaj se na ně bude vztahovat v případě zveřejnění výzvy 2021 až 2027. Toto by třeba mohl být první krok Sfzp který by mohl zveřejnit tuto informaci aby se již nemuselo třeba cekat na ty přesná pravidla a myslím si že by to pomohlo i k těm výměnam. Takto se opět promarni minimálně půl roku a to jestli vůbec jak uvádíte ze Sfzp zveřejní pravidla výzvy pro kraje ve 2q roku 2021 takto když již by byl znám aspoň třeba tento bod výzvy tak by lidé mohli pokračovat v těch výměnach. Další problém již zmiňované datum 1.9.2022 kdy se domnívám že asi těžko půjde podpořit výměnu takového kotle který by již neměl být provozován po tomto datu. Jsko kdy třeba vůbec netuším jak bude řešit další kolo hl. město Praha kdy má svoji vlastní vyhlášku která již zakazuje provozování nevyhovujích kotlů od října 2020. Takže jestli bude v pravidlech že má sloužit jako hlavní zdroj vytápění takový kotel tak na jedu stranu by žadatel porušil místně příslušnou vyhlášku. I toto je již věc kterou by se měl Sfzp zabývat. Jestli chceme vyměnit tolik kotlů a za ty Kč jich opět vyměníme tak 80 tis tak je dle mého asi začít uvozovat o případném prodloužení tohoto data. PS. Píšu přes mobil tak se omlouvám za případné gram. chyby. S pozdravem David M Dekama

přidat ke článku nový příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat. 
 
Reklama