Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Diskuse ke článku: Rakousko chce do roku 2030 získávat veškerou energii z obnovitelných zdrojů, pomůže komunitní energetika

Autor článku: Mgr. Eliška Beranová
Plné znění článku: Rakousko chce do roku 2030 získávat veškerou energii z obnovitelných zdrojů, pomůže komunitní energetika
Anotace článku: Jak rakouští zákonodárci přistupují ke komunitní energetice a jak by tento přístup mohl inspirovat Českou republiku?

přidat ke článku nový příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Příspěvky
Předmět: Veškerá energie z obnovitelných zdrojů
Autor: Robin Lejsek
Datum: 20.02.2021 11:52 odpovědět upozornit redakci

uživatel: 129834
reakce na ...
Bude asi zajímavé počkat si na více podrobností k plánu, ale zatím jsem spíše skeptik, protože obnovitelné zdroje jsou závislé na výkyvech počasí, což může být problém za situace, kdy buď dostatečně nesvítí Slunce (třeba v zimě) nebo dostatečně nefouká vítr či je větší sucho - pokud lze i vodní elektrárny zahrnout pod obnovitelné zdroje. Podle mne je dobré mít také k dispozici nějaký stabilní zdroj energie, který nepodléhá vlivům počasí, aby dokázal překlenout situaci, kdy se OZE dostanou do potíží - a to se určitě bude občas stávat.
Takovou volnou může být třeba jaderná energie nebo plynové elektrárny, ale Rakousko je známým odpůrcem jaderných elektráren, takže tady asi nastane potíž. Tím nechci zatracovat OZE, protože mají svůj význam, ale jen na nich se nedá stavět - lepší je mít pomyslný energetický mix rozložen do vícero možností.

přidat ke článku nový příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat. 
 
Reklama