Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Diskuse ke článku: Numerické řešení vlivu vegetační vrstvy na teplotu v jednotlivých vrstvách vegetační ploché střechy

Autor článku: Ing. David Průša, prof. RNDr. Ing. Stanislav Šťastník, CSc., Ph.D., FAST VUT v Brně, doc. Ing. Karel Šuhajda, Ph.D., VUT FAST Brno, Ing. Tomáš Žajdlík, VUT FAST v Brně
Plné znění článku: Numerické řešení vlivu vegetační vrstvy na teplotu v jednotlivých vrstvách vegetační ploché střechy
Anotace článku: Předložená práce se zabývá posouzením vlivu typu a materiálové skladby střechy na průběh teplot ve střešní konstrukci. K analýze využívá dynamickou metodu a ve výsledku dokumentuje příznivý účinek vegetační střechy a z tepelnětechnického hlediska pozitivní důsledek na teplotní poměry ve stavbě.

přidat ke článku nový příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Příspěvky
Předmět: Vliv vegetační vrstvy na teplotu střešních vrstev
Autor: Petr Skalský
Datum: 29.03.2021 09:41 odpovědět upozornit redakci

uživatel: 132082
reakce na ...
Dobrý den,
celý článek shazuje uvedená ekvivalentní difúzní tloušťka sd. Hodnota 120000 m je absolutní nesmysl, která se dá docílit jen cca 1,5 m pěnového skla položeného do horkého asfaltu. U uvedeného pásu je faktor difúzního odporu 35000, tloušťka pásu 0,004 m, takže správná hodnota sd = 120 m (v jiných měrných jednotkách se sd neuvádí). Jedná se asi o nepozornost, ale i tak.

přidat ke článku nový příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat. 
 
Reklama