Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Diskuse ke článku: Diskriminace fotovoltaiky pokračuje. Tisíce firem jsou dále v ohrožení, hrozí jim bankrot

Autor článku: Solární asociace
Plné znění článku: Diskriminace fotovoltaiky pokračuje. Tisíce firem jsou dále v ohrožení, hrozí jim bankrot
Anotace článku: Hospodářský výbor Sněmovny se dnes zabýval novelou zákona o podporovaných zdrojích energie. Zásadní novinkou, kterou vládní novela přináší, je stanovení nejvyššího povoleného vnitřního výnosového procenta, tzv. IRR, pro jednotlivé zdroje energie.

přidat ke článku nový příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Chronologický seznam příspěvků
Re: SolarPetr Much06.04.2021 12:21
NázorPetr Much04.04.2021 21:31
nejen FVETomáš tom03.04.2021 13:00
SolarVladimír Křen03.04.2021 05:58

Příspěvky
Předmět: Názor
Autor: Petr Much
Datum: 04.04.2021 21:31 odpovědět upozornit redakci

uživatel: 123057
reakce na ...
Zastánci FVE lobbují a tvrdí, že FVE jsou již tak dokonalé a vyspělé, že jsou levnym zdrojem, který se vyplatí i bez dotací.
Takže dotace na soláry nula a pokud se to někomu nelíbí, nechť solárníci hradí i provoz záložních zdrojů, protože logicky potřeba elektřiny se nekryje s možnostmi doby výrovy z FVE.

Předmět: nejen FVE
Autor: Tomáš tom
Datum: 03.04.2021 13:00 odpovědět upozornit redakci

uživatel: 103641
reakce na ...
ještě hůř jsou na tom ti, kteří jakékoliv "dotace" odmítají. Například montáž elektroměru u nijak nedotované KGJ trvala distributorovi dva roky, neustále jen nějaké výmluvy a požadavky na změnu v projektu které jsou v rozporu s normami a PPDS, technici distributora nikdy neviděli PPDS a co technik to vlastní neveřejná pravidla za které nechce být zodpovědný a podepsat je, špatně nastavené odbočky na distribučních trafostanicích, ignorované a zpětně vymazané reklamace, protokol z měření předaný až ten po opravě a tváří se že že to tak bylo vždy a ten kde byl problém distributor zatajil a přitom tam instaloloval záznamník kvality. Legalizovaný podvod v měření energie u vybraných předávacích míst. A takzvané "nezávislé" ERÚ to ještě kryje a nepřiznává odškodnění na které mají postižení ze zákona nárok.
Takže investoři utíkají do zahraničí a já se jim nedivím, tady je to blbákov.
Už aby se ten chystaný jaderný tunel vyřešil, protože to blokuje ostatní stavby zdrojů a akumulací, hlavně těch nedotovaných.

Předmět: Solar
Autor: Vladimír Křen
Datum: 03.04.2021 05:58 odpovědět upozornit redakci

uživatel: 100035
reakce na ...
Na jedné straně je solární zdroj a na druhé straně je elektrická síť. Protože jsme průmyslový stát tak je odběr skoro vyrovnaný. To znamená celých 24 hod. Když se do sítě připojí solární zdroj tak musí ostatní zdroje svůj výkon snížit. A naopak. Tato manipulace s výkonem něco stojí. Kdo to má platit?

Předmět: Re: Solar
Autor: Petr Much
Datum: 06.04.2021 12:21 odpovědět upozornit redakci

uživatel: 123057
reakce na ...
Logicky by měl náklady na vyrovnávání sítě (tj. i na provoz záložních zdrojů v případě OZE) platit ten, kdo nerovnováhu v síti dělá.
Ale obávám se, že politickým rozhodnutím tyto náklady platí všichni stejně, ne jen jejich původci.

přidat ke článku nový příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat. 
 
Reklama