Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Diskuze ke článku: Pěstování energetických plodin v ekologických souvislostech

Autor článku: Ing. Věra Petříková, DrSc.
Plné znění článku: Pěstování energetických plodin v ekologických souvislostech
Anotace článku: Pro zajištění energetické biomasy mají význam především rostliny vytrvalé a to jak z hlediska nižších nákladů na produkci, tak jako protierozní opatření. Energetický šťovík není hrozbou pro okolní přírodu, ale je významnou novou zemědělskou plodinou.

přidat ke článku nový příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Příspěvky
Předmět: RRD
Autor: Rudolf Nachtman
Datum: 03.01.2008 18:31 odpovědět upozornit redakci


reakce na ...
Tento článek je sice starý,ale velice výstižný a tak nějak z praxe.O EP se pouze mluví,včetně RRD,ale jejich podpora je nízká téměř nulová.Získat podporu od r.2007 je pro malé pěstitele nemožné.RRD se nevyplatí vůbec.Mám pochybnosti o jakékoli návratnosti.Založení plantáží RRD dotace nebyla vyhlášena.SAPS (platba na udržovanou plochu)je u RRD závislá na přihlášení k využití EP.Následně EP jsou vázány na smlouvu s odběratelem,NEBO nově stačí potřebu pro vlastní hospodářství doložit dokladam o pořízení energetického zařízení,která prokazuje možnost zpracování EP v tomto zařízení.Takže zapomeňte na běžný kotel na kusové dřevo.MZe +SZIF vychází pěstitelům vstříc pouze jen na oko.Dotace to je HLAVA 22.Někdy mi připadá,že hlavní snahou SZIF je,jak dotace nevyplatit.

přidat ke článku nový příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat.



 
 
Reklama