Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Diskuze ke článku: Hospodaření s dešťovou vodou znamená úspory v provozu objektu, investicích do kanalizace a zlepšuje životní prostředí

Autor článku: Ing. Dagmar Kopačková
Plné znění článku: Hospodaření s dešťovou vodou znamená úspory v provozu objektu, investicích do kanalizace a zlepšuje životní prostředí
Anotace článku: Následující článek je výňatkem z druhého vydání publikace Ing. Zdeňka Žabičky - Vodovod a kanalizace, kterou v edici Stavíme vydalo Vydavatelství ERA.

přidat ke článku nový příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Chronologický seznam příspěvků
Re: dezinfekce dešťové vodyMichal Cesnek22.11.2004 16:32
Re: dezinfekce dešťové vodyRoman Chudaš22.11.2004 14:06
dezinfekce dešťové vodyJaroslav Špor22.11.2004 12:29

Příspěvky
Předmět: Re: dezinfekce dešťové vody
Autor: Michal Cesnek
Datum: 22.11.2004 16:32 odpovědět upozornit redakci


reakce na ...
U naseho rekreacniho domku mame udelanu podzemni betonovou jimku na destovou vodu s jednoduchym vstupnim filtrem, na dezinfekci vody pouzivame pripravek SAGEN (jednou za sezonu) voda se nekazi. (Bez tohoto pouziti se obcas stavalo, ze po lete byla trochu citit)

Předmět: dezinfekce dešťové vody
Autor: Jaroslav Špor
Datum: 22.11.2004 12:29 odpovědět upozornit redakci


reakce na ...
Také plánuji využití dešťové vody ve svém domku (splachování WC a praní). Zarazila mne však věta "Pro veřejné objekty je nezbytné zajistit i dezinfekci vody." - o dezinfekci jsem neuvažoval, je to skutečně potřeba? Proč?

Předmět: Re: dezinfekce dešťové vody
Autor: Roman Chudaš
Datum: 22.11.2004 14:06 odpovědět upozornit redakci


reakce na ...
Jde zřejmě o tvorbu řas, zejména ve WC. Myslím si běžné desinfekční a vonné esence přidávané do spalchovačů by mohly stačit. Musí se ovšem vhodit do nádoby, což u zabudovaných může být problém. Jejich účinnost je několik týdnů.
A nebo čas od času napusti chlórovanou vodu z rozvodu. To by mohlo také stačit. Ale to je pouze má doměnka.

přidat ke článku nový příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat. 
 
Reklama