Diskuse ke článku: 20 let vynálezu VIPA - 1 miliarda úspor

Redakce @redakce před 2 roky09.08.2021 06:15:49
Diskuse ke článku: 20 let vynálezu VIPA - 1 miliarda úspor

Plné znění článku: 20 let vynálezu VIPA - 1 miliarda úspor


Anotace článku: Značka VIPA je značkou vytrvalosti a cílevědomého úsilí dotáhnout myšlenku k využití a k realizaci. Původní myšlenka byla využít fyzikálního principu závislosti optické hustoty transparentní látky na teplotě a času k měření spotřeby tepla v bytové oblasti. Skupinka nadšenců na vyvinuté na Vysoké škole strojní a textilní v Liberci to neměla vůbec jednoduché. Musela bojovat na několika frontách. Jednak proti domácímu plánovitému mrhání teplem na vytápění a jednak proti konkurenčním výrobcům odpařovacích "rozdělovačů topných nákladů". Proto jsme se mohli v řadě "odborných" článků dočíst o neperspektivnosti této metody. Nicméně výsledky jsou tím pravým kritériem. A těmi je ocenění mnoha zlatými medailemi - poprvé na PRAGOTHERMU 1982 a naposledy v listopadu 1997 na světové výstavě vynálezů EUREKA 97 v Bruselu a úspory za vytápění v bytech s instalovanými podílovými indikátory VIPA ve výši přesahující 1 miliardu korun.

Vkládání nových příspěvků je dostupné pouze pro přihlášené uživatele

0 odpovědí

Reklama

Přihlášení

nebo se přihlaste emailem


Nemáte účet?

Vypadá to, že nejste přihlášen

Registrací a přihlášením získáte mnoho výhod. Neunikne vám žádný nový příspěvek u oblíbených témat, můžete se ptát i odpovídat.

Technická podpora

Máte potíže s přihlášením, vkládáním příspěvků, nebo se správou vašeho profilu? Napište nám! Uvítáme také připomínky, podněty a nápady k vylepšení diskuzního fóra. Děkujeme.