Největší bateriové úložiště v ČR vzniká bez dotací. Kapacita dosáhne 130 MWh - diskuze ke článku

Redakce @redakce před 9 měsíci27.09.2025 01:11:00
Největší bateriové úložiště v ČR vzniká bez dotací. Kapacita dosáhne 130 MWh - diskuze ke článku

Plné znění článku: Největší bateriové úložiště v ČR vzniká bez dotací. Kapacita dosáhne 130 MWh


V Modlanech vzniká aktuálně největší bateriové úložiště (BESS), které bude v provozu do konce letošního roku. V první etapě společnost KATEMO Group spustí baterii o kapacitě 42 megawatthodin (MWh) s výkonem 35 megawattů (MW). V příštím roce zvýší jeho kapacitu až na 130 MWh. Součástí energetického komplexu je také fotovoltaická elektrárna o výkonu 41,8 MWp.

Vkládání nových příspěvků je dostupné pouze pro přihlášené uživatele

0 odpovědí

Reklama

Přihlášení

nebo se přihlaste emailem


Nemáte účet?

Vypadá to, že nejste přihlášen

Registrací a přihlášením získáte mnoho výhod. Neunikne vám žádný nový příspěvek u oblíbených témat, můžete se ptát i odpovídat.

Technická podpora

Máte potíže s přihlášením, vkládáním příspěvků, nebo se správou vašeho profilu? Napište nám! Uvítáme také připomínky, podněty a nápady k vylepšení diskuzního fóra. Děkujeme.