Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Diskuze ke článku: Inspekční prohlídky výtahů - postavení Inspekčních orgánů

Autor článku: Václav Vaněk
Plné znění článku: Inspekční prohlídky výtahů - postavení Inspekčních orgánů
Anotace článku: V článku Inspekční prohlídky výtahů pohledem ČSN EN 81 - 80 jsem se zamýšlel nad vazbami při provádění Inspekčních prohlídek výtahů - především pohledem nové normy ČSN EN 81 - 80, která v České republice platí od 1.7.2004. Doba více než jednoho roku už je dost dlouhá na to, aby mohlo být provedeno zhodnocení či zamyšlení se nad problémy, které při těchto činnostech vznikají.

přidat ke článku nový příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Chronologický seznam příspěvků
Re: ČSNVaněk03.01.2006 06:44
ČSNstatic02.01.2006 22:46

Příspěvky
Předmět: ČSN
Autor: static
Datum: 02.01.2006 22:46 odpovědět upozornit redakci


reakce na ...
Měl bych malý dotaz. Normy nejsou závazné. V článku není žádný odkaz na zákon, který by vyžadoval plnění výše uvedených norem.Jak může norma, která snad platí od 1.1.2006 zkracovat termín na pouhé tři měsíce? Proč bychom se měli vůbec touto informací zabývat? Prosím o vyjádření pouze o výtazích, které jsou v soukromém vlastnictví v bytových domech.

Předmět: Re: ČSN
Autor: Vaněk
Datum: 03.01.2006 06:44 odpovědět upozornit redakci


reakce na ...
K Vašemu "malému" dotazu jen tolik:
Nepřipadá mi vhodné zdůrazňovat fakt, že normy jsou nezávazné.Není to zcela přesné, nicméně nebudu to rozebírat.V článku není odkaz na žádný zákon, či jiný právní předpis, který by plnění uvedených povinností nařizoval protože žádný takový předpis neexistuje, ale lze vyvodit z obecných požadavků např. občanského zákoníku, že plnění takovýchto "povinností" je nanejvýš žádoucí.Změna normy platná od 1.1.2006 (předpoklad) pak jenom uvádí termín, do kterého je potřeba Insp.prohlídky u nestarších výtahů provést - ty však již měly být provedeny a tak termín určuje pouze časovou hranici pro další rytmus provádění činností na výtazích.
Vaší otázku, proč byste se měli uvedenými informacemi zabývat nechám bez odpovědi, protože jste si na ní odpověděl sám tím, že jste dotaz položil.
Výtahy v obytných domech se soukromými vlastníky nejsou o nic víc(míň) nebezpečné než jakékoli výtahy provozované kdekoli jinde.

přidat ke článku nový příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat.