Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Diskuze ke článku: Zvýšení ceny vodného a stočného od ledna 2006

Autor článku: Ing. Dagmar Kopačková
Plné znění článku: Zvýšení ceny vodného a stočného od ledna 2006
Anotace článku: Na zvyšování ceny vody jsme si zvykli tak jako na zvyšování cen energií. I v letošním roce si ve většině měst a obcí lidé a firmy budou muset připlatit za dodávky pitné vody. Fixní náklady spojené s údržbou a provozem zařízení rostou, avšak vyfakturovaná spotřeba nikoliv a pokles spotřeby vody je tak paradoxně i letos uváděn v důvodech pro zvyšování ceny vody.

přidat ke článku nový příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Chronologický seznam příspěvků
zdražování vody,a vůbecJan Pika08.08.2007 20:21
Re: Srovnávání nesrovnatelnéhoDagmar Kopačková18.01.2006 16:19
Re: Srovnávání nesrovnatelnéhoPavel17.01.2006 18:17
Srovnávání nesrovnatelnéhoKarel17.01.2006 15:37
Re: Porovnávání cenDagmar Kopačková11.01.2006 11:58
Re: Porovnávání cenD.Kopačková11.01.2006 09:05
Porovnávání cenRoman10.01.2006 23:01

Příspěvky
Předmět: zdražování vody,a vůbec
Autor: Jan Pika
Datum: 08.08.2007 20:21 odpovědět upozornit redakci


reakce na ...
Jelikož většina národa nedosáhne ani na prům.výdělek,nemůže se nikdo "nalít jako Dán".
Zdražování,ale proč?Zdůvodnění jsou povrchní,neauditovaná,často jde jen o diktát:a přitom zisky jsou většinou obrovské---
Jak nezdražovat?Levněji vyrábět!!!A proč tolik lidí nepracuje---
A proč se tolik zbrojí?(Vizte pokles dolaru USA,války dělají z lidí žebráky.)
A ta otřesná admnistrativa!Přijdu na odbor život.prostředí a říkám jim,že na dvou přechodech ve Veletržní chy bějí kryty hydrantů."To není naše věc,to musíte jít na tech. služby".Občan coby slouha -místo aby vzala telefon a s TS to projednala.
Je to stará věc,už K.Čapek si všiml,že občan je to poslední ve státě.A pak ten "paradox" pí.inženýrky,a stejně jedna koruna za metr vody v r.1990 a dnes 44,- nebo kolik.
Prostě chci říci,že v poctivé společnosti něco takového není možné...chápu,že pan kníže Š. říká,že tato spolčnost bude normální za 50 let.Ale jestli,když naši otcové-zakladatelé nechali rozkrást miliardy,stovky miliard,co se dá čekat od takových hospodářů.
Nedovedou hospodařit,nedovedou podnikat,dovedou utrácet a krást,jen si přečtěte zprávu p.Nielsona ze EB,čtěte jak otec.zakldatel p.Ježek naříká nad ztrátou etosu transformace(jenž při takzv,privatizaci "poshasínal"světla,a co ti chytráci,co si půjčili stamiliony a nevrátili korunu!
Všichni úřadují v "daňových rájích"--a ty občane to zaplať.
Ale nejhorší je to,že za kulisami tahají za špagáty,aby politici věděli ,jak mají poskakovat.
Taky ta Nomura mi pije krev,dostala banku za 4mld od p.Pilipa(nyní podředitele EB!!!)a rázem z ní vybrala aktíva za 2Omld-----cha,cha,cha--to je sranda!P.Železný si nakradl u toho Američana,a my občané pomocí našeho slavného státu jsme 1Omld zaplatili.A víte,že na zárukách visí stát--Stát,to jsme My!-nejm,éně 24Omld---jaké úplatky se berou za takové smlouvy...Paradox jw,že se 10 mil.lidí nechá vodit za nos několika klany darebáků v rukavičkách...
Když my nemáme to "nové koště",a staré,jak známo,mete špatně......Au revoir!

Předmět: Srovnávání nesrovnatelného
Autor: Karel
Datum: 17.01.2006 15:37 odpovědět upozornit redakci


reakce na ...
Paní inženýrko, je to určitě kus práce. Ale pokud si uvědomím, že při platbě v Eurech je můj německý kolega na tom asi tak čtyřikrát až šestkrát lépe než já a platí 4,1 Teuro ( to je německý název pro společnou evropskou měnu) a já 1,3 Euro,jsem na tom asi o 25% až 50% hůře. Co se týče ceny, co se týče kvality, nemohu posoudit.

To mi připomíná setkání s dřívějším kolegou počátkem devadesátých let. Pracoval v té době ve vodárnách. Zmínil se o právě úspěšných manažerech čerstvě zprivatizované vodárenské společnosti, jak se těší, že nám to zazvonění klíčema v listopadu pěkně osladí. A daří se jim. To je ta chyba co se za plyšáku udělala. Budujeme kapitalismus s frekventanty marxismu-leninismu.

Předmět: Re: Srovnávání nesrovnatelného
Autor: Pavel
Datum: 17.01.2006 18:17 odpovědět upozornit redakci


reakce na ...
To bohužel neplatí jen pro vodárny. Zde platí pro obyčejné občany "pracujte jako v kapitalismu" a my hlavouni a komunističtí pohrobci si budeme žít jako v "rozvinutém socialismu". Každému to co si zaslouží.
Viz podvody se zdražováním elektřiny (ERÚ, k čemu je?) a další.

Předmět: Re: Srovnávání nesrovnatelného
Autor: Dagmar Kopačková
Datum: 18.01.2006 16:19 odpovědět upozornit redakci


reakce na ...
Dobrý den, věřte, že článek ani příspěvky do diskuse nebyly obhajobou zvyšování ceny, ale pouze upozorněním, že nejen energie, ale i voda a že stále platí postupné navyšování avizované v roce 2003.
Bohužel na rozdíl od energií neplatí teorie: menší spotřeb=menší cena. Dle komentářů jednotlivých VaK spíše naopak a přitom vodu neumíme jako energie vzít z nějakých obnovitelných zdrojů. A tak chybějící motivace k šetření je možná o to horší.

Předmět: Porovnávání cen
Autor: Roman
Datum: 10.01.2006 23:01 odpovědět upozornit redakci


reakce na ...
Vždy jsem "nadšen", když čtu, že cena 52 Kč/m3 je oproti Německu stále ještě nižší. Nevím proč se neporovnává cena třeba s Portugalskem nebo Řeckem, které jsou také v EU a jsou nám blíže z pohledu kupní síly.

Předmět: Re: Porovnávání cen
Autor: D.Kopačková
Datum: 11.01.2006 09:05 odpovědět upozornit redakci


reakce na ...
Graf uvedený v článku je převzat z informací SOVAK.
Cena v ČR je uvedena vedle Polska, Slovenska, Maďarska a Slovinska - myslím, že ty jsou nám ještě blíže než Portugalsko a Řecko. Dále uvedené Bulharsko a státy bývalé Jugoslávie jsou však také zajímavé. Pro Vás zajímavé Řecko a Portugalsko se pokusím ještě zjistit.

Předmět: Re: Porovnávání cen
Autor: Dagmar Kopačková
Datum: 11.01.2006 11:58 odpovědět upozornit redakci


reakce na ...
Váš příspěvek mne přivedl ke vzpomínce na jeden článek, který zveřejnila MF Dnes koncem roku(12.12.2005). Z textu je k našemu článeku zajímavé:
V České republice je průměrná hodinová mzda 3,41 eura, to je v přepočtu téměř sto korun. Jen v Polsku, Mexiku a na Slovensku je příjem nižší. Například v Dánsku to je v přepočtu 800 korun, v Německu 680, v Rakousku 457 korun a pro porovnání na Slovensku jen 60 českých korun.
Až na výjimky, jako je Německo, Polsko nebo Lucembursko, ve všech členských zemích průměrné hodinové platy rostou, nejvíce ve východní Evropě, především v Pobaltí. "Mzdová úroveň v Česku, Polsku a Maďarsku je podobná, jen na Slovensku je nižší," uvedl analytik HVB Bank Pavel Sobíšek. Platy však rostou podle toho, kolik firmám dovolí konkurence zvedat náklady. Letos podle Sobíška rostou mzdy z uvedených zemí nejpomaleji v Polsku.

přidat ke článku nový příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat. 
 
Reklama