Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Diskuze ke článku: Reakce na komentář Energetického regulačního úřadu ke zvýšení cen elektřiny od 1.1.2006

Autor článku: Jan Kaiseršat
Plné znění článku: Reakce na komentář Energetického regulačního úřadu ke zvýšení cen elektřiny od 1.1.2006
Anotace článku: Článek navazuje na autorovu původní analýzu zvýšení nákladů domácností na elektrickou energii od 1.1.2006 publikovanou na portálu TZB-info dne 19.1.2006. Autor se pozastavuje nad vysvětlením Energetického regulačního úřadu ohledně průměrného navýšení cen.

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Zobrazit všechny příspěvky<< novější   zobrazuji 31 - 60 z 60
Autor: Ing Pešat
Datum: 05.02.2006 10:47 upozornit redakci

reakce na ...
P. Keiseršatovi: Velmi děkuji za Váš jasný cenový rozbor.Myslím si, že přišel v pravý čas a mnoho lidem oteřel oči. V dané souvislosti bych ještě rád znal Váš názor na následující otázku:
Připusťme,že v nejbližší budoucnosti přijde ČEZ s dalším zdražením, tentokrát o 50 %. Toto zdražení bude zdůvodněno balíčkem naprosto jasných důvodů,proč to tak musí být.Jakou má běžný občan proti tomuto vývoji vlastně obranu? Jakou míru pravděpodobnosti tomuto vývoji dáváte? V jakém horizontu to máme očekávat?
Velmi mě zajímá Váš pohled na věc.

Předmět: Ceny energií
Autor: Ing Pešat
Datum: 05.02.2006 10:27 upozornit redakci

reakce na ...
Panu Novákovi:
Plně s Vámi souhlasím,že diskuse i o tak ožehavé věci by se pokud možno měla držet tématu.Vemte,prosím,ale na vědomí,že mnoho pisatelů bylo rozrušeno především obrovským diametrálním rozdílem mezi předchozími prohlášeními vládních činitelů a ERÚ k dané problematice a současnou skutečností. Dočkají se i tato prohlášení (tedy oněch vládních činitelů) Vámi zdviženého prstu? Anebo tam je možno Vše? Občanům je možno beztrestně lhát? Sledujete někdy jednání v parlamentu? Připadají Vám výrazy zde použité až tak výrazně se odlišující od těch , které zazněly na tomto portálu ?
Ale k věci. Velmi by mě zajímal Váš názor na následující konkrétní problém:
V posledních dnech proběhly v tisku zajímavé články o tom, jak pan ministr Sobotka "vybojoval" pro náš stát i po roce 2008 5% daň na dodávky tepla .Ponechávám nyní stranou samotný fakt,zda se nedobýval do "dávno otevřených dveří". Připomínám pouze,že k 5% dani z ceny dodaného tepla má přístup cca 1,5 milionů domácností. Ptám se: Co těch dalších 2,5 milionů domácností?
To jsou občané druhé kategorie ? Čím se provinili? Snad tím, že na nikoho nespoléhali a vše si řešili vlastními silami a za vlastní zdaněné peníze? Můžete mi , prosím ,na tyto otázky odpovědět ?Konkrétně, proč má jedna část obyvatel jasné výhody a druhá ne?
Když to tak pozorujete, pane Nováku, nedivte se, že to mnoho lidí téměř rozzuří.
Pozn : Mimochodem, také máte teplo za 5%?

Předmět: Re: Ceny energií
Autor: static
Datum: 05.02.2006 13:09 upozornit redakci

reakce na ...
To: Ing Pešat
Ač jste svůj příspěvek adresoval panu Novákovi, nedá mi, rád bych reagoval.
"Připomínám pouze,že k 5% dani z ceny dodaného tepla má přístup cca 1,5 milionů domácností" - já bych vám rád připoměl, že tito "zvýhodněné" domácnosti nemají jinou volbu dodávek tepla, na rozdíl od těch z "druhé kategorie".
I s onou výhodnou sazbou zaplatí za dodávku tepla mnohem více než ti kteří bydlí např. v rodinných domech. A není to dáno jen špatným stavem těchto budov. Nelze si zvolit jiného dodavatele tepla ani postavit si svou kotelnu. Jak k tomu přijdou, že nemají možnost volby.
Ještě chcete tvrdit, že je to výhoda platit za dodávku tepla "jen" 5% DPH?
Pokud ve vašem příspěvku pominu politiku, pak jste toho moc neřekl. Ale na TZB jsou již obvyklé tyto "diskuse"

Předmět: Re (2): Ceny energií
Autor: petr kocina
Datum: 11.02.2006 20:06 upozornit redakci

reakce na ...
pan ing.Pesat ma pravdu.

I s onou výhodnou sazbou zaplatí za dodávku tepla mnohem více než ti kteří bydlí např. v rodinných domech - ubezpecuji vas ,ze se hodne mylite.
bydlim zatim v panelaku a zalohy na teplo platim 12 000kc/rok a teplou vodu cca 4 000kc/rok
velice silne pochybuji,ze by jste za ty penize dokazal provozovat teplo v RD.mam na mysli starsi RD 10 let a vyse.
novejsi RD by se do teto ceny mohly dostat.

vubec se mi nelibi,ze jedna skupina obyvatel palti jen 5% a druha 19% DPH.
politici si ale velmi dobre uvedomuji,ze kdyby to zvedli na 19%,tak pujdou ve volbach od valu a to si nemuzou dovolit.
tech 5 % je vetsinou jejich volicska zakladna.

Předmět: Re (3): Ceny energií
Autor: static
Datum: 12.02.2006 12:48 upozornit redakci

reakce na ...
To: petr kocina

Jenomže vy nemáte pravdu,
porovnáváte neporovnatelné. Byt 2+1 má objem cca 150 metrů krychlových (3+1 cca 200).
A vy vlastně říkáte, že náklady na teplo jsou stejné jako v rodinném domě jenž má objem čtyři až pět krát větší. Náklady na 1 GJ dodaného tepla je při dálkovém topení tak vysoký, že někde je vlastně nejdražší. Dražší než z elektřiny nebo z plynu. A to i při 5% DPH. Cena tepla z elektřiny i z plynu je plus mínus stejná v celé republice, kdežto z dodaného tepla se liší a to dost podstatně. A nikdo nemá možnost natáhnou si parovod z míst , kde je GJ levnější.
V rodinném domě mám možnost změnit způsob získávání tepla. Budu stejný demagog jako vy - postavíte si krb a budete topit dřevem. Dáte si na střechu kolektory a koupete se v teplé vodě zadarmo. Když budete jednu nebo více místností jen temperovat tak vám nikdo nevynadá, že mu "kradete" teplo z jeho bytu.
V panelovém domě taková možnost neexistuje. Výjimky jen potvrzují pravidlo.
5%DPH na tyto dodávky jsou jen slabá náplast na problém monopolního dodavatele.
Ještě bych dodal, těm co je jim ona DPH trnem v oku, že mnozí mají možnost se s rodinným domem připojit na dodavatele tepla a rovněž platit 5%DPH. Neslyšel jsem o takovém případu.

To: Tomáš Illík

Zateplení a výměna oken vychází minimálně na 150 000 Kč za jeden byt t.j. 1 000 Kč/1 metr krychlový. S opravou rozvodů topení, vody, plynu, elektřiny a výtahů, společných prostor, střechy - je každý starý byt zatížený dluhem na "neúdržbě" částkou cca 450 000 Kč. A to ještě ti majitelé museli za tyto byty zaplatit "pár babek". To jenom pro závistlivce, kteří si myslí, že přispívají lidem z paneláků a to dokonce ze svých daní. Majitelé rodinných domů NIKDY nepřispívali a nedotovali paneláky. DPH je daň - není to subvence ani dodace.
A k těm platbám: "platili dřív za bydlení tak malé částky" - za byt 2+1 jsem kdysi platil asi 450 Kč/měs. při průměrném platu asi 2000Kč. Dnes je průměrný plat ~ 18500 Kč. Myslíte, že dnes se za byt 2+1 platí (poměrově) velké částky?
Takže, přeji vám méně demagogie a větší znalosti.

Předmět: Re (4): Ceny energií
Autor: Tomáš Illík
Datum: 12.02.2006 15:04 upozornit redakci

reakce na ...
Jen krátce. My z domků to s tím zateplením a okny máme asi zadarmo. Dřív s tím bydlením to tak bylo a dodnes majitelé domů doplácejí na regulované nájemné. Dřív byly taky tři sorty bydlících. Majitelé domků, družstevníci, a nájemníci státních bytů. Hádejte kteří bydleli nejlevněji a proč? A když jsme platili všichni daně stejně no tak hold někdo dostal z toho koláče víc. Nebo né? Paradoxně záviděli víc ti ze státního majitelům domků a družstevníci těm ve státním.

Datum: 14.02.2006 16:11 upozornit redakci

reakce na ...
nemam tedy pravdu v tom,ze urcita skupina obyvatel je zvhodnovana proti druhe skupine ????
proc neplati vsichni stejne DPH !!!!

V rodinném domě mám možnost změnit způsob získávání tepla - v panelovem snad ne ?!?!?! proc maji nektere kolektory,vlastni kotelnu ....

V rodinném domě mám možnost změnit způsob získávání tepla - skoda,ze nevite co to obnasi.

me samotne DPH trnem v oku ROZHODNE NENI,jen se mi nelibi,proc je jedna skupina lidi uprednostnovana.
vsichni jsme si rovni,ale nekteri jsou si stale rovnejsi.podle vas je to zcela v poradku.podle me ale NE !!!

platili dřív za bydlení tak malé částky" - za byt 2+1 jsem kdysi platil asi 450 Kč/měs - tak to nevim,kde jste bydlel,ale v statnim za tyto penize urcite ne.ja platil 600kc/mesic.taky druzstevni byty nejsou tak zanedbany jako statni.
Myslíte, že dnes se za byt 2+1 platí (poměrově) velké částky? - ono taky zalezi kde ten byt je,ale to jste asi jeste nestacil vypozorovat.u nas stoji takto velky byt cca 2 500kc/mesic.

Takže, přeji vám méně demagogie a větší znalosti. - totez preji i ja Vam.

Předmět: Re (2): Ceny energií
Autor: Tomáš Illík
Datum: 11.02.2006 20:21 upozornit redakci

reakce na ...
Vůbec jak k tomu příjdou že platili dřív za bydlení tak malé částky a poté dostali byty k odkupu za pár babek. Majitelé rodiných domků je vlastně vždy dotovali neboť i z jejich daní bylo na toto přispíváno. Je to všechno nějak pokřivené. Proč stavební materiál je zatížený 19% přehnaný přes stavební firmu 5% přitom každý ví že ten rozdíl nikdy z firmy nedostanete. Vždy cenu nadsadí tak aby mu rozdíl zůstal....

Předmět: Re (3): Ceny energií
Autor: Miroslav Souček
Datum: 18.02.2006 12:43 upozornit redakci

reakce na ...
Jaksi mi hlava nebere, jaký rozdíl DPH by jste chtěl vracet od stavební firmy. Oni nakoupí materiál s 19%, Vám ho prodají bez těchto 19%, připočtou si cenu za montáž(o její výši může být polemika, ale to není věc DPH), sečtou to a zdaní 5%. V tuto chvíli ta firma na tom prodělává v rozdílu DPH 14%, dokud jim stát tento rozdíl nevrátí. Pořád nechápu, co by jste chtěl vracet.

Autor: Tom áš
Datum: 18.02.2006 17:22 upozornit redakci

reakce na ...
Ale bere vám to hlava, jenom jste asi fakturující strana. Tudiž dle vašeho, nákup + montáž + 5%DPH = musí být větší než nákup + 19% DPH. Jinak já jsem ten co to má platit a bráním zase svoje peníze. Stalo se mi dokonce jednou při koupi koberce že mi firma účtovala nákup+22%+práci+5% a paní co to účtovala se divila že dělá něco špatně. Tak že, to byla normální praxe.

Předmět: Re (5): Ceny energií
Autor: Miroslav Souček
Datum: 18.02.2006 21:05 upozornit redakci

reakce na ...
Inu dobrá příteli,
kupte si ten materiál sám, v malo i velkoobchodě samozřejmě vč.19% DPH. Stavební firma (nebo nějaká jiná) Vám to namontuje a bude Vám účtovat "pouze" montáž+ 5%DPH. Takže Vaše výsledná cena bude: Materiál vč.19%+ montáž vč.5%! Aj tak sa dá. Záleží pouze na zákazníkovi. Pořát ale nevím co se má vracet. Prosil bych trochu víc polopatě. Sparta dostal na prdítko.

Předmět: Re (6): Ceny energií
Datum: 18.02.2006 21:42 upozornit redakci

reakce na ...
Ten můj příklad s kobercem byl, že za koberec s prací jsem měl zaplatit 22%+5%=27% DPH, místo 5%. Koberec jsem si nekupoval sám ale u té firmy s prací. Jó vy by jste jinak mluvil kdyby to bylo naopak. Stavební materiál s 5%, práce s 19%. Prostě v tom nevidím podporu bydlení ale stavebních firem. Tak jako nevidím ve stavebním spoření podporu bydlení ale bank. Na vysvětlenou DPH od firmy vracet nechci jen materiál+montáž za rozumnou cenu s 5% DPH zbytek příjde sám.

Předmět: Re (6): Ceny energií
Datum: 20.02.2006 06:57 upozornit redakci

reakce na ...
pokud neco koupim s 19% dani,tak se da snad predpokladat,ze si to udelam sam ne???
jinak s temi firmami to neni az tak slavny s tou jejich 5% dani,kdyz material vam nauctuji draz nez si ho s 19% dani koupite v obchode.
to jen na vysvetlenou.
pokud to jeste nechapate,tak vam to vysvetlim i polopate.
stavba RD svepomoci s 19% dani u stejneho RD vyjde v pohode do 2 mio.firma mi ho postavi s 5% dani za 3,5 - 4 mio.tot fakta !!!
tak ted reknete me,co me vyjde levneji.

Předmět: Re (7): Ceny energií
Autor: Pavel Pleva
Datum: 20.02.2006 07:23 upozornit redakci

reakce na ...
To znamená, že na mzdy, provoz firmy a plýtvání jde 1,5-2 mil. a ktomu rozdíl DPH (19-5=14) 280 tis,
takže na mzdy, provoz firmy a plýtvání jde 1,78 -2,28 mil. Neznám kalkulace firem, (stejná částka jako dostane pracovník, jde i státu).
Podle mých zkušeností nemají žádný harmonogram práce a proto zbytečné prostoje, práce je nekvalitní a musí se předělávat (pokud ji investor odhalí), to jsou zvýšené náklady, stavby se odevzdávají pozdě.
Konkrétní příklad mého kamaráda:stavba s temínem dodaní červen 05 sklouzla do září. Přes naléhání nebyla opravena cesta před domem, asfaltový flek se dal koncem září, ale nebyly zality spoje. Silničáři nedali proto povolení ke kolaudaci a ta nebude ani na jaře. Kamarád chtěl pod asfalt beton, aby se neudělal ďolík. Ten tam nyní je, drží se tam voda a stříká na fasádu. Takže bude jednání o novém sfaltu s betonem, a nové fasádě...
Zanedbávání drobností které potom firmu stojí peníze navíc zná každý stavebník. A potom nás budu firmy krmit tím, jak ušetříme na DPH...
Jiný můj kamarád potvrzuje zkušenost pana Kociny. Sám si nakupoval za 19%, sám si jednal řemeslníky, oba manželé s nimi střídavě pracovali. Stavbu mají kvalitní, do dvou mil...

Předmět: Re (8): Ceny energií
Datum: 20.02.2006 08:17 upozornit redakci

reakce na ...
To znamená, že na mzdy, provoz firmy a plýtvání jde 1,5-2 mil. a ktomu rozdíl DPH (19-5=14) 280 tis, - nejen to.
firmy maji vysoke mnozstevni slevy a taky si bezne uctuji (tedy neuctuji,ale uz je to zapocitany v cene) 10-15% odpad z pouziteho materialu.

Podle mých zkušeností nemají žádný harmonogram práce a proto zbytečné prostoje - o tech prostojich bych mohl vypravet.obcas ty pracovniky na ruznych stavbach sleduji a je to fakt sila.kdyz si predstavim,ze bych to mel platit,tak me jima hruza.

Předmět: Re (7): Ceny energií
Datum: 20.02.2006 10:10 upozornit redakci

reakce na ...
Tak tak.

Předmět: ERÚ - ke zvýšení cen elektřiny
Autor: Jan Kaiseršat - autor
Datum: 03.02.2006 20:21 upozornit redakci

reakce na ...
Velmi se omlouvám čtenářům, kteří pochopili, že článek je určen pro věcnou diskusi o problematice cen. Jan Kaiseršat

Předmět: antimonopolní úřad
Autor: Martin Smital
Datum: 03.02.2006 07:07 upozornit redakci

reakce na ...
Překvapuje mě, že dle vyjádření Úřadu pro hospodářskou soutěž, doposud nenašli u SME a EON žádný rozpor se zákonem, když u telefonních společností, kde je pestrá konkurence a snadný a rychlý přesun na jiného operátora lítají co chvíli desítky milionů na pokutách? Neumím si to jinak vysvětlit než jako vyšší politický záměr státní organizace kontrolující další státní organizaci, pardon, kontrolující dojnou krávů pro děravý státní rozpočet!
Paroubku, Paroubku, hyn sa ukáže, do čtyř měsíců a jednoho dne:))))
Doufejme

Předmět: Re: antimonopolní úřad
Autor: Pavel
Datum: 03.02.2006 10:01 upozornit redakci

reakce na ...
Jen krátká poznámka pro redakci a zejména její cenzurní část - tento článek mám uloženy ve wordu, takže pokud bude smazán, pak budu nucen zaspamovat veškerá fóra na tomto portále, omlouvám se za toto, ale tato diskuse je o politických zásazích v oblasti bydlení a energií, takže i následující článek je korektní, zvlášť s ohledem na to, že jste otiskli propagandu ERÚ, která i malému děcku je viditelně lživá. Děkuji za trpělivost.

naleštěme si botky na paroubkovu prdel a pořádně mu ji nakopejme ve volbách, bohužel realita bude asi jiná a rudí a růžoví komunisté zvítězí, pokud se lidé nebudou ochotni zvednout ze svých pohodlných zadků a židlí a monopolní pak nebude jen elektřina a další, ale začne to i dopravou - soukromé společnosti budou likvidovány ve prospěch bývalých ČSAD, z nichž mnohé jsou svoji neefektivností na pokraji krachu, dále začnou regulovat nájmy a ne jen bytů ale i nebytů, to už se chystá, k tomu se přihodí dokonale státní zdravotnictví, zvednou se majetkové daně - budeme za byty a domy postavené v potu tváře našim přičiněním, za zdaněné příjmy pomocí zdaněné práce firem a materiálu platit daně z nemovitostí za tržní ceny a způsob určení tržní ceny stanoví stát a mnoho dalších novinek, které ve svém důsledku budou zase preferovat lemply a nefachčenka na úkor lidí, kteří se snaží, tvrdě pracují, nechlastají celé dny po hospodách, vychovávají své děti, nemláti manželku, neberou podpory a sociální dávky. chování socanů jde vidět i např. u ERÚ - je to banda lemplů, kteří nic nedělají, omlouvají zdražování monopolistů a posvědcují ho svými rozhodnutími, berou nekřesťanské peníze a takových státních agentur a ústředních plánovacích komisí jako je ERÚ, telekomunikační úřad, úřady pro rozhlas a televizi přibude, stačí se podívat na platy a průsery zemědělského intervenčního fondu, české konsolidační, či spíše tunelační agentury a dalších, pozemkový fond nevyjímaje...

a na závěr něco málo pro všechny kdo nemají rádi spam a komunisty v rudém či růžovém provedení a raději zvolí spam, tak to prosím rozešlete.

Dostal jsem zprávu spolu s žádostí, abych ji poslal nejméně 10-ti lidem. Musím říct, že mi bude potěšením.... Takže, ač to nemám ve zvyku, takto činím:

"Až dostaneš volební lístky, tak na volební lístek ČSSD napiš "FUCK" a nalep ho na viditelné místo. Pokud tuto zprávu pošleš do voleb nejméně deseti lidem, tak Česká Republika bude mít za 5 let životní úroveň jako Rakousko. Pokud tuto zprávu nikomu nepošleš, tak se vrátí komunisti k moci a Tvoje

děti budou do konce života platit úroky ze státního dluhu a žrát kořínky".

Předmět: Re (2): antimonopolní úřad
Autor: Jan Novák
Datum: 03.02.2006 11:10 upozornit redakci

reakce na ...
Vážený pane,

Vyzývám Vás tímto abyste dodržoval pravidla nejen této diskuze, ale i slušného chování. Nenuťte redakci k použití prostředků zabraňujících Vašemu opakovanému nevhodnému chování v diskuzích, které obtěžuje a znechucuje ostatní čtenáře tohoto portálu i autory článků.

1) Vulgární výrazy a věcnost
Umíte číst? Četl jste text nahoře, když jste příspěvěk zadával?
"Důrazně žádáme všechny, kdo chtějí přispívat do diskuze, aby respektovali pravidla slušného chování a nepoužívali urážky, osobní napadání, pomluvy a vulgarismy. Aby měla diskuze smysl i pro ostatní čtenáře, prosíme zadávejte výhradně věcné příspěvky k dané problematice. Vyhrazujeme si právo příspěvky odstraňovat."

2) Jestli chcete zaspamovat veškerá fóra na tomto portále, tak buďte ujištěn že spamování je v tomto státě trestná činnost, takže si to dobře rozmyslete!

3) Redakce a její cenzurní část je zatím tuším velice měkká. Díky podobným lidem jako jste vy asi bude muset přitvrdit.

zdraví
Jan Novák

Předmět: Re (3): antimonopolní úřad
Datum: 03.02.2006 12:11 upozornit redakci

reakce na ...
já se polepším taťuldo! takže ERÚ, politici a spol lhát můžou, veřejně ve sdělovacích prostředcích a v pohodě, pokud na jejich chování upozorním, řekněme i ne zrovna vhodnými prostředky, tak jsem špatnej! to je přesně ten nesmyslnej kvazihumanismus západní civilizace! zločinec tě zabít může, ty když se budeš bránit, nesmíš mu ublížit! děkuji za vysvětlení a budu se snažit. jen s tou trestností spamu bych byl opatrný, o ničem podobné nevím, pokud ano, tak bych poprosil o odkaz na příslušné ustanovení trestního či přestupkového zákona.

Předmět: Re (4): antimonopolní úřad
Autor: Jan Novák
Datum: 03.02.2006 14:51 upozornit redakci

reakce na ...
Ne špatnej nejste, ale buďte lepší než oni. Urážením a nadáváním na všechno ničeho nedosáhnete. Upozorňujte a argumentujte, večně a slušně. Kam spěje civilizace uvidíme. Přečtěte si např. knihu http://www.dokoran.cz/index.php?p=book.php&id=2 možná v ní naleznete odpověd.

Se spamem je to následovně nejsem naštěstí právník. Tedy ne trestný čin, ale z činu plynoucí trest tedy pokuta http://www.lupa.cz/clanky/je-to-tady-spam-ma-utrum/

Předmět: Re (5): antimonopolní úřad
Datum: 05.02.2006 10:43 upozornit redakci

reakce na ...
Pane Nováku, s tím vyhrožováním jste to poněkud přehnal, ne? Na co si to tady hrajete?
Za to, co naši "vyvolení" provádějí nám, občanům, kterým mají sloužit, bylo ve středověku odměnou v lepším případě vykoupání ve Vltavě v koši, v horším defenestrace.
Je nanejvýš potřebné tyto dobré a osvědčené zvyky obnovit!

Datum: 03.02.2006 13:22 upozornit redakci

reakce na ...
"prosíme zadávejte výhradně věcné příspěvky k dané problematice."

Příspěvek pana Pavla je velmi věcný a nelze než souhlasit s tím, že je nezbytné nakopat pr*el nejen socanům, ale i jejich přisluhovačům, ať jsou kdekoli, včetně ERU. Pokud jste ještě nepochopili, tak veškeré vaše a naše snažení v oboru tzb vede jen našemu dalšímu okrádání. NIKDO z těch hlavounů nemá vůbec žádný zájem na ekologii, to je jen zaklínadlo, které jim umožňuje ohlupování občanů a další realizaci super-zlodějen.
Začněte to tady cenzurovat. To je další krok k návratu před rok 1989.

Autor: Renata Straková
Datum: 06.02.2006 10:50 upozornit redakci

reakce na ...
Vážený pane Pavle,
jako správce oblasti musím zasáhnout a upozornit Vás, že příspěvky Vašeho
typu degradují diskuzní fórum portálu TZB-info. Začíná se mi často stávat,
že renomovaní autoři odmítají zpracovat zadanou tématiku pro portál
TZB-info, protože se nechtějí jakkoli spojovat s vulgarizmy, politickou
diskuzí a osobním osočováním, či znevažováním obsahu článku. Bohužel
odborníků např. na tepelná čerpadla opravdu nemáme mnoho, téma je stále
velmi aktuální, ale mnozí u nás odmítají publikovat právě kvůli nekorektnímu
chování účastníků diskuze!! Na Vaše chování tak nejvíce doplácejí naši
čtenáři. Proto bych Vás požádala o věcné příspěvky a věcnou argumentaci.
Máte rozdílné informace z jiných zdrojů? - uveďte je! Pouhé konstatování
typu "to snad nemyslíte vážně?" zavání minimálně arogancí.

Když probíhala diskuze ke schématům zapojení alternativních zdrojů, byly
příspěvky ve většině případů věcné a na jejich základě se zapojení právě
upravují a zdokonalují. A výsledek? Pro čtenáře bude kvalitní a ucelený
obsah a autor má zpětnou vazbu.

Věřím tomu, že pochopíte vážnost situace a Vaše diskuzní příspěvky budou
nadále pouze věcné a ne urážlivé.

Renata Straková
správce oblasti vytápění

Datum: 06.02.2006 12:01 upozornit redakci

reakce na ...
Děkuji za upozornění, nemohu psát za všechny Pavly. Váš apel by měl směřovat i na jiná jména. Stačí se podívat na diskuze posledních dnů.
Jinak s Vámi souhlasím, ale v mnoha případech se jedná jen o hrubé záplaty na hrubé pytle.
Podívejte se, kdo a proč zakládá zbytečná témata pro zbytečné diskuze a zkuste svou pozornost obrátit také tam. Vadí vám vyjádření údivu "to snad nemyslíte vážně", ale sprostoty i od lidí s tituly nevidíte?
Hezký den.

Předmět: Re (4): antimonopolní úřad
Autor: Renata Straková
Datum: 06.02.2006 13:14 upozornit redakci

reakce na ...
Bohužel vidíme a smutně!!! sledujeme......!!! zasahuji tam, kde je to nejčerstvější a patrně v současnosti nejvulgárnější. To jen na vysvětlenou, proč "Pavel".

Nicméně apeluji tímto na všechny diskutující.

Přeji také hezký den všem.

S pozdravem

Renata Straková

Datum: 06.02.2006 13:42 upozornit redakci

reakce na ...
já budu mluvit taktéž za sebe a myslím, že jsem napsal možná tak 2-3 velmi kritické příspěvky, ale většinou směrem k diskutujícím, k autorům jen v případě, že měl ve článku botu, či něco, co jaksi nemělo jakoukoliv oporu v realitě. Bohužel anonymita diskuse s sebou nese i problém, že se zde vyskytují s prominutím lidi typu "hova.", kteří si zde léči mindráky, ale ti se dají ignorovat, horší jsou lidé, kteří si nevšimli, že jejich moudré rady nejsou ani moudré a už vůbec ne radami.
Nerad bych poškozoval portál a jeho přispěvatele tím, že se budou cítit uraženi, ale na druhou stranu, vulgarizmy mě jako autora nezajímají a pokud se cítím dotčen kritikou, tak je problém se mnou jako s autorem, ne s kritiky.
Diskuse u článků byste měli být schopni uhlídat, zas tolik jí není a v diskusním fóru, to už by snad autorům vadit příliš nemělo.
je problém, že u nás se najde odborníků dost, ale není jich moc co dokáže něco i napsat a už vůbec není příliš, kteří jsou odborníci, umí psát a jsou ochotni.

Autor: Jirka Sirka
Datum: 07.03.2006 08:35 upozornit redakci

reakce na ...
"Až dostaneš volební lístky, tak na volební lístek ČSSD napiš "FUCK" a nalep ho na viditelné místo. Pokud tuto zprávu pošleš do voleb nejméně deseti lidem, tak Česká Republika bude mít za 5 let životní úroveň jako Rakousko..."

-Tak milý pane, takovouhle primitivárnu neupustil z huby ani pan Tlustý ani pan Topolánek. Možná se dočkáte jednotné daně, zrušení rodičovských příspěvků atd atd, viz. Modrá šance.

Takovéhle nevěcné příspěvky viz. "Až dostanes...." - zkuste se nad tím zamyslet, myslím, že jste odborník, ale občas se holt projevujete jako prosťáček.
(To zas bude nadávek a ironie a další.... stoka)

Autor: Pavel První
Datum: 07.03.2006 13:40 upozornit redakci

reakce na ...
já si nemyslím, že by měl být důvod se nad tím pozastavovat, je to vtipné a vás to přivedlo k vytvoření nového slova - "primitivárna". já nejsem odborník, spíše ten prosťáček, alespoň v očích našich vládnoucích rudých a růžových komunistů, pokud to vezmete jak se chovají a jaké bláboly nám říkají a to už ani nemluvím o chování ERÚ a dalších nesmyslných úřadů, jejichž smyslem zdá se mi je obhajovat vysoké ceny a nepustit na trh žádnou konkurenci, aby náhodou státnímu monopolu ČEZu neklesly zisky.

<< novější   zobrazuji 31 - 60 z 60
Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat.

Reklama